Pühapäev, 2. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  85 % saarlastest toetab püsiühendust (8)  
  Viiesaja Saare maakonna elaniku seas korraldatud telefoniküsitluse tulemused näitavad, et 85 protsenti vastanuist on püsiühenduse poolt.

Regionaalminister Toivo Asmer ütles Meie Maale, et toetus püsiühendusele on saarlaste hulgas suur: 64 % saarlastest toetab püsiühenduse rajamist täielikult, 21 % saarlastest on pigem toetaval seisukohal.

“Kokku 85 % elanikkonna toetus on väga tugev tulemus, arvestades ka seda, et küsitluse läbiviimise eel on rohkem kui kunagi varem püsiühenduse loomisega kaasnevatest hirmudest räägitud,” selgitas minister Asmer.

Ta märkis, et inimeste küsitlemisega alustati 29. aprillil, vaid mõni päev enne seda ilmus Meie Maas Riigikogu liikme Vambo Kaalu püsiühenduse vastane mahukas artikkel. “Kuna 86 % saarlastest loeb regulaarselt Meie Maad, siis arvan, et tõsiasi, et ka vastuargumente on põhjalikult tutvustatud, annab küsitluse tulemustele kõvasti kaalu juurde,” sõnas Asmer.

500 inimese küsitlemine annab spetsialistide hinnangul hea pildi kogu Saaremaa elanikkonna arvamustest, mida kõigil otsuste tegijatel tuleb Asmeri sõnul arvesse võtta. “Rõõmustav, et inimestel on oma arvamus asjast olemas, suhteliselt vähe vastati “ei oska öelda”,” lisas Asmer.

Püsiühenduse teemat jälgitakse huviga

Näiteks ES Turu-uuringute küsimusele “Kas olete jälginud arvamusavaldusi, seisukohavõtte püsiühenduse loomise teemal?” vastas küsitletutest 36 %, et jälgib pidevalt arvamusavaldusi ja seisukohavõtte sel teemal. 45 % teeb seda aeg-ajalt, 14 % harva ja 5 % üldse mitte.

Kui alla 30-aastastest jälgib püsiühenduse teemat pidevalt vaid 19 % ning väga harva või üldse mitte 32 %, siis üle 60-aastastest tunnevad teema vastu pidevat huvi ligi pooled (47 %), väga harva või üldse mitte vaid 18 % küsitletutest.

Alg- või põhiharidusega vastanutest tunneb pidevat huvi kolmandik, kõrgharidusega vastanutest 44 %. Kõige suurem huvi püsiühenduse teema vastu on iganädalastel mandrilkäijatel – 62 % jälgib sellel teemal öeldut-kirjutatut pidevalt.

Suurem huvi püsiühenduse teemaliste sõnavõttude/seisukohtade vastu valitseb Saaremaa lääneosas: Salme ja Torgu ning Lümanda vallas – 48 %, Kihelkonna ja Kärdla vallas – 45 %, Kuressaare linnas ja Kaarma vallas – 41 %.

Püsiühenduse teema vastu huvi tundjad pöörduvad keskmisest sagedamini kohalike infoallikate poole (Meie Maa – 95 %, keskmine 86 %; Raadio Kadi – 31 %, keskmine 26 %).

Püsiühenduse kohta on piisavalt informatsiooni

Küsimusele “Kas otsustamiseks on piisavalt informatsiooni”, vastas 22 %, et täiesti piisavalt, enam-vähem piisavalt 42 %. Siiski on 31 % neid, kelle arvates avalikku infot püsiühenduse kohta on vähevõitu ja kahe protsendi arvates ei ole infot üldse. Rohkem kurtsid info vähesuse üle nooremad, 18-39 aastased vastajad.

Vähe on infot nende arvates, kellel igal nädalal vähemalt korra on vaja mandril käik ette võtta (pooled neist kurdavad info vähesust või puudumist). Vähe on infot ka Muhu valla elanikel (47 %).
Üksikasjalikumalt tutvustatakse Saare maakonna elanike avaliku arvamuse uuringu tulemusi esmaspäeval Tallinnas valitsuse majas toimuval presentatsioonil.
 
  Heli Salong Meie Maa 18-05-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1604 Veebimajutus: www.eq.ee