Pühapäev, 4. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Mati Vendel eitab võltsimist  
  Eelmise aasta novembris tagandatud Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Mati Vendel kinnitas Meie Maale, et teda vallandati ametist suupruukimise eest ülemuste aadressil.

Ametlikult oli Vendeli vabastamise põhjuseks ametikohale mittevastavust kinnitavate atesteerimistulemuste ja tegevteenistusse võtmise nõuetele mittevastavust kinnitavate asjaolude ilmnemine.
Vendel lükkab ümber Eesti Päevalehes esitatud süüdistused, mille kohaselt ta võltsis oma keskkooli lõputunnistust ning viibib neljandat kuud haiguslehel fiktiivse arstitõendi alusel.

Mati Vendel, miks teid Kaitseliidu malevapealiku kohalt maha võeti?

Usun, et Saaremaa lehelugejale ja meie elu jälgijale on juba eelmisest kevadest saadik selge, et minust on tahetud lahti saada. Sain sellest esmakordselt teada siis, kui praegune malevapealik [Toomas Luik] aprillikuus kuulutas ennast tulevaseks malevapealikuks, olles veel Tallinnas ja otsides endale uut maleva staabi koosseisu. See oli mulle üllatus.
Probleemid hakkasid pihta sellest, et nõudsin Kaitseliidu keskkogus 2000. aasta teatud rahade saatuse kohta teavet. Tegu oli kaitseliidu rahaga, mis ilma keskkogu otsuseta malevatelt sisse nõuti.

Oleme alluvad, sunnitud ülemate käsku täitma ja seda ka tegime. Keskkogu on koht, kus tehakse kokkuvõtteid möödunud aastast, tulevikust jne. Seal ilmnesid teatud dokumendid, mis olid mittepädevate organite poolt otsustatud ja nendele otsustele olid alla kirjutanud mittepädevad inimesed.

Selle kohta ei suvatsetud mulle vastust anda ja sellest hakkas kogu asi pihta. Esimesed minu vabastamise käskkirjad tulid maikuus. Neid tuli pärast veel mitu, kõik erinevate põhjustega. Kõige lihtsam lahendus minust lahtisaamiseks oli atestatsiooniga.
Atesteerimine on väga lihtne asi, kus ei kontrollita teadmisi, vaid hinnatakse isikuomadusi. Selgus, et minu organiseerimisvõime, algatusvõime jne oli null ja seal polnud haridusest mitte mingit juttu. Kaebasin selle asja keskkomisjoni, üks mu tuttavatest ütles aga, et kui sinust on tahetud lahti saada, ei loe need kaebused mitte midagi.

Kui komisjonis kohal käisin ja olin vahepeal kaevanud ühe karistuse, mis oli inspekteerimise käigus tehtud, halduskohtusse, käidi mulle selle pärast tugevasti sisse ja öeldi, et on ebaeetiline kaevata oma ülem kohtusse.
Karistus määrati mulle maikuus, see põhines inspekteerimisel tehtud ettekandele ja selles ei vihjatud konkreetselt mitte millelegi. Karistuse tõttu kaotasin kõik oma puhkusekompensatsioonid, preemiad jne jne.

Teid süüdistati selleski, et olete haige fiktiivse haiguslehe alusel?

Olen tõepoolest haiguslehel olnud, sest olen selline inimene, kes elab kõike väga raskelt üle ja jäin 31. oktoobril haiguslehele. Samas mind vabastati 21. novembril ja kui väidetakse, et ma jäin meelega haiguslehele kuu aega enne oma vallandamist ja teadsin eesootavast vallandamisest, siis see ei vasta tõele.

Kuidas kommenteerite süüdistust, et võltsisite keskkooli lõputunnistust?

Lükkan süüdistuse tagasi. Võltsitud ei ole midagi. Sain tunnistuse Valgevenes aega teenides, mulle lubati see tagantjärgi ära saata, aga ei saadetud. Vahepeal tegin mõned järelepärimised, sellest tolku polnud. Mul on isegi säilinud Valgevene saatskonnale tehtud kirjale vastus, et “olete järelepärimise teinud”. Hiljem nad telefoni teel ütlesid, et andmeid ei leita, kuna see kool oli Vene garnisonis ja neid garnisone enam ei ole. Öeldi, et kõige targem on teil omal kohale tulla uurima.
Olin Valgevenes nädal aega 1999. aastal. Kui sinna läksin, tuli välja, et seal garnisonis on ainult Valgevene väed sees, Vene vägesid enam pole. Staapi ei olnud enam ja garnisoni kooli ka mitte. Sain teada, et see on hoopis teises rajoonis. Kui ma üles leidsin väeosa, mis oli minu kunagise väeosaga seotud, selgus, et nende ajateenijad käivad uues kooli. Ka minule anti tunnistus selle teise kooli järgi. Kui ma ära tulin ja tunnistuse esitasin, ütlesin ka, et see pole enam see kool, kus õppisin, vaid andmete põhjal teine kool andis selle välja.

Dokument legaliseeriti toona ka Valgevene välisministeeriumis. Käisin läbi Eesti saatkonnast, kus pandi oma pitsatid peale. Kui oleksin tahtnud tunnistust võltsida, oleksin võinud seda ka Eestis kuskil nurga taga teha ja poleks mingit võtta ette pikka reisi Valgevenesse ja eelnevalt pöörduda saatkonna poole. See peaks näitama, et tõsi on taga.
 
  ANDRES SEPP Meie Maa 19-02-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3803 Veebimajutus: www.eq.ee