Pühapäev, 26. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 04:10
Temperatuur: 8.6°C
Õhurõhk: 761.8 mmHg
Õhuniiskus: 93 %
Tuule kiirus: 3 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  AS Dagotar ostis pankrotistunud AS Astarta konservitsehhi  
 
   
Siit liinilt tulevad maitsvad kalapallid. HARDA ROOSNA
Neil päevil ostis AS Dagotar tervikvarana ära pankrotistunud AS Astarta kalatööstuse seadmed. Soodsa tehingu tulemusel sai AS Dagotar praktiliselt teise samasuguse tehase sisseseade omanikuks nagu töötab Kõrgessaare alevikus, kinnitas tootmisjuht Mati Kiivit.

“Astarta kalatöötlemistehas alustas tööd 1985.aastal ning nende sisseseade on suhteliselt uuem kui Dagotari oma. Mitmeid seadmeid kavatseme kasutada tagavaraosadena. Enamik kalatööstuse seadmeid on Venemaa päritolu ja pärast NSVLiidu lagunemist pole paljusid tootjatehaseid enam alleski, seetõttu on tagavaraosi kahtlemata vaja. Saime suure hulga korralikke laboriseadmeid, -nõusid, jahutus- ja külmutusseadmeid, suitsutamisseadmestikku ja muud,” selgitas Mati Kiivit. “Laborinõusid on sellisel hulgal, et kavatseme osa annetada Lauka Põhikooli keemiaklassi sisustamiseks,” näitab Kiivit kastidesse pakitud klaaskolbe, lehtreid, mõõteklaase.

“Parim osa ostust on Prantsuse firma Steriflow 5 autoklaavi. Saime need tõepoolest soodsalt. Uutes autoklaavides steriliseeritakse konserve auru asemel kuumas vees. Steriflow autoklaavid on täpsemad, kuna kogu tööprotsessi juhtimine on automatiseeritud, samuti ökonoomsemad ja ohutumad,” loetles Kiivit.

“Kaasaegsed autoklaavid olid Dagotari kalatehase rekonstrueerimise ja euronõuetele vastavusseviimise võtmeküsimus,” on Kiivit ostuga rahul.

“Koos uute autoklaavide paigaldamisega toimuvad tootmistsehhis üsna suured ümberkorraldused: olemasolevad pakkimisliinid teisaldatakse ja lisandub uus, kolmas pakkimisliin. Juba varasemast ajast töötab uus varrastamisliin, mis kergendab kalavarrastajate tööd. Norrast on ostetud seade figuursete tooside kaanetamiseks ja väikese osa toodangust hakkame realiseerima niinimetatud võtmega avatavates toosides. Peatselt hakkab tööle uus pakkimisliin, mis võimaldab teha nii vaakumpakendi, kui pakkida tooteid inertgaasiga. Dagotari kalapalle, kalakotlette ja “Ämma kotlette” saab edaspidi osta just sellises pakendis. Enesestmõistetavalt lisandub Dagotari ka uusi töökohti,” lisab Kiivit.

Kokku töötab Kiiviti sõnul Dagotaris üle 400 inimese ja neid, kes “käe kalaseks” teevad, on 330. Käesoleva aasta jooksul on Dagotari toodang kasvanud kolmandiku võrra, Kiiviti hinnangul on see väga suur kasv. Rahalises väljenduses annab Dagotar 2,5 miljoni krooni eest toodangut nädalas, Lehtma tsehhi toodang küündib 150 tuhande kroonini nädalas. Lattu ei toodeta midagi, pigem on tahtjaid rohkem kui toodangut. 80-90% toodangust eksporditakse Ukrainasse, ülejäänu Venemaale, Eesti turu osakaal on suhteliselt väike, aga kasvab jõudsalt.

 
  Harda Roosna Hiiu Leht 09-11-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Käina HKK hange lõppes lepinguta
» Bussiliikluse uudiseid Käinast ja Emmastest
» Hiiumaa teenused keskmiste seas
» Leiger läheb oktoobris dokki, asendab Regula
» Karikavõistluste algataja läks ka ise rajale
» Hiidlased varsti maski ja tõendita?
» Uues koosseisus sooviks jätkata enamus volinikke
» Terepäevadega algas noortepeo ettevalmistus
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1520 Veebimajutus: www.eq.ee