Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saarlane Eesti õpilasomavalitsuste liidu juhtkonnas (11)  
  Kuressaare gümnaasiumi 12. klassi õpilane, Eesti õpilasomavalitsuste liidu (EÕL) juhatuse aseesimees välisasjade alal Märt Aro hakkab liitu esindama välismaal ja ootab asjalikke pöördumisi, küsimusi ja ideid Saare ning Hiiu maakonna koolide õpilasomavalitsuste poolt.

“Minu tööks on Eesti tutvustamine, välismaa õpilasorganisatsioonidega sidemete loomine ja uute kogemuste omandamine. Üritame ka välismaalaste vigadest õppida ning teadmisi Eesti tingimustes kasulikult rakendada,” rääkis Aro Meie Maale.

Tema ülesandeks on Saaremaa ja ilmselt ka kogu Lääne-Eesti õpilasomavalitsustele seminaride organiseerimine. “Kui mulle tuleb küsimusi, saan neile vastata. Samuti otsida riigipoolset tuge, uurida projektide koostamise kohta,” ütles Aro.

Järgmisel nädalavahetusel läheb Aro Soome suurde üldkogusse, kus toimuvad läbirääkimised koostöö osas soomlastega. Edaspidi on plaanis pidada koosolek Põhja-Euroopa õpilasliitude organisatsiooniga. Novembris esindab Aro EÕL-I Brüsselis, kus toimuvad eri maade esindajate vahelised läbirääkimised, ajurünnakud. Sealgi on võimalik luua sidemeid meie noori huvitavates küsimustes.

Võitlus eksamihinde alampiiri vastu

EÕLi eesmärgiks on tuua õpilasi lähemale tipp-poliitikale. “Kui lihtõpilasel on probleem, saab ta pöörduda kooli õpilasomavalitsusse. Kui seda olemas ei ole, siis otse õpilasomavalitsuste liitu. Kooliga seotud tõsisele probleemile saame kindlasti abi,” selgitas Märt Aro.

Tema sõnul käis laupäeval Tallinnas toimunud V Eesti õpilasomavalitsuste liidu üldkogul suur poleemika riigieksami alammäära tõstmise ümber. “Hakkame võitlema 20 punktise alammäära vastu matemaatika eksamil, sest eelmise aasta tulemuste järgi oleks 2000 õpilast 10 000 õpilasest läbi kukkunud,” hindas Aro.

Muuhulgas kuuluvad EÕOL tegevuse hulka hariduse kvaliteedi eest seismine, õpikeskkonna parandamine ja õpimotivatsiooni tõstmine.
Märt Aro on koostööd teinud Eesti uimastipreventsiooni sihtasutusega projekti Narkovaba Eesti raames, kaasa löönud Saaremaa õpilasomavalitsuste liidu loomises ja osalenud paljude ürituste korraldamises. “Põhiline on see, et mul on piisavalt kogemusi, et meile, saarlastele kasulik olla,” arvas ta.

Saaremaal oleks Aro sõnul vaja parandada õpilasomavalitsuste struktuuri. Veel kavatseb ta organiseerida vähemalt ühe täiemahulise koolis õpilasomavalitsuse tegevust käitleva seminari, mis võiks sisaldada teemasid: “Õpilasomavalitsuste ehk õpilaste õigused ja kohustused koolis”, “Üheskoos probleemide ning nende lahenduse leidmine”. Seminarist võtaksid kindlasti osa ka EÕL-i juhtkonna liikmed.

Märt Aro lubab EÕL-i poolset abi nii välissuhete loomisel kui koolisiseste probleemide lahendamisel. Kui kellelgi peaks olema muresid, pretensioone või muud taolist koolide suhtes, soovitab Aro endaga ühendust võtta meiliaadressil Cutsu@one.ee või mõne teise juhtkonna liikmega, kelle kontaktandmed võib leida EÕOL koduleheküljelt internetist www.escu.ee
 
  SVEA AAVIK Meie Maa 11-10-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2831 Veebimajutus: www.eq.ee