Kolmapäev, 17. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Politsei hinnangul kujunes KG koolipidu joominguks, direktori väitel on olukord parem kui 10 aasta eest (25)  
  Politsei pani eelmisel reedel omalaadse reidi raames Kuressaare Gümnaasiumi rebastepeol pidutsenud õpilased kooliuksel alkomeetrisse puhuma, tuvastades alkoholijoobe igal neljandal õpilasel.

Noorsoopolitseinik Aivar Kaesvelt lausus, et “kõik puhuvad” meetodil toimunud operatsioon hämmastas oma tulemustega, kuna gümnaasiumisse sissesaamist tähistanud purjus noori oli väga palju. Kooli välisuksel alkomeetrisse puhunud 150- 180 õpilasest tuvastati joove 38. Lisaks oli Kaesvelt sõnul palju selliseid, kellel olid lõhnad küljes, kuid nende joove jäi alla alkomeetri tuvastatava 0, 2 promilli.

Kuna politseioperatsiooni eesmärgiks ei olnud kedagi karistada, lubas politsei pärast isikuandmete üleskirjutamist noorukitel koju minna. Politsei korraldab sarnaseid reide ka tulevikus, kuid kavatseb siis purjus noorukeid juba karistada.

Kaesvelti sõnul pole Saare politsei samalaadseid reide varem korraldanud, omalaadne olevat reid ka terves Eestis.

Kaesvelti hinnangul on juhtunus süüdi nii Kuressaare Gümnaasiumi juhtkonna kehv kontroll koolipeol toimunu üle, kui ka lastevanemate ükskõiksus. “Tundub, et vanemad eelistavad lihtsalt silma kinni pigistada ega probleemi mitte tunnistada,” sõnas ta.

Kuressaare Gümnaasiumi direktor Toomas Takkis ütles, et politsei reid oli teretulnud, kuid metoodika oli pisut vale. “Politsei ei küsinud isikuttõendavat dokumenti ja seetõttu sattus nende nimekirja mitmeid õpilasi, kes tegelikult koolipeol polnudki,” sõnas Takkis. Tema sõnul ei tabatud purjuspäi ainult Kuressaare Gümnaasiumi, vaid ka peole tulnud teiste linna koolide õpilasi.

Takkise hinnangul ei saa kindlasti väita, et joomine oleks kooliõpilaste seas kasvanud. “Olukord on ikka oluliselt parem kui 80-ndate lõpus,” võrdles ta. Direktori sõnul on ilmselt kavas vahelejäänud õpilastel käitumishinnet alandada.

Alkoholitarbimine on Saare politseiprefektuuri hinnangul otseses seoses Saaremaal tänavu kasvanud alaealiste kuritegevusega. Võrreldes eelmise aasta kaheksa esimese kuuga panid alaealised tänavu toime kaks korda rohkem kuritegusid. Iga teise tänavu Saaremaal avastatud kuriteo pani toime alla 18- aastane noor. Lõviosa Saaremaal alaealiste sooritatud kuritegudest olid varavastased nagu näiteks salajased vargused.
 
  Oliver Rand, Eesti Päevaleht Meie Maa 06-10-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Saaremaal pandi vastuolulise metsavenna hukkumiskohta rist
» Torgu kuningriik Saaremaal valis endale uue kuninga.
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2121 Veebimajutus: www.eq.ee