Kolmapäev, 4. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ruhnu vallavanem ootab valitsuselt kindla ühenduse loomist väikesaartega, teede- ja sideministeerium otsib juba ettekäänet seadus täitmata jätta (1)  
  Riik peab tagama tulevast aastast kindla lennu- või laevaühenduse väikesaartega, sest aasta alguses jõustuv uus postiseadus kohustab kirju ja postipakke kokku koguma ja adressaatideni toimetama vähemalt viiel päeval nädalas, tuletas Ruhnu vallavanem Kaarel Lauk riigiametnikele meelde neid ees ootavat kohustust.

“Tulenevalt seadusest peab 1. jaanuarist 2002 transpordiühendus Ruhnuga tihenema viiele päevale nädalas,” ütles Ruhnu vallavanem Kaarel Lauk. Tema sõnul sätestab postiseadus esmakordselt seadusandlikult, et ühendus saartega peab toimuma kindla intervalliga: “universaalse postiteenuse osutamisega tuleb tagada vähemalt viiel päeval nädalas ja vähemalt üks kord päevas postisaadetiste kogumine ja saajatele kättetoimetamine”. Nii seisab 13. juunil riigikogus vastu võetud ja 3. juulil presidendi poolt välja kuulutatud postiseaduses.

Et riigiametnikele seadusesätet meelde tuletada, saatis Lauk kirja regionaalministrile, Saare maavalitsusele ja rahandusministeeriumile.

“Palume riigieelarve koostajatel ja otsustajatel seda tõsiasja riigieelarve menetlemisel silmas pidada,” kirjutas Lauk.

Ministeerium vähendab ruhnlaste optimismi

“Mul on küll ülimalt hea meel, et postiseadus sellisena vastu võeti ja oleme tänulikud inimestele, kes selle eest hea seisid,” kinnitas Saare maavanema kohusteid täitev Hans Teiv. Ta nentis, et on lahtine, kas seaduse täitmiseks riigieelarvest ka raha õnnestub saada. “Pöördume selle küsimusega teede- ja sideministeeriumi poole,” lubas Teiv.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Aap Tänav lausus, et siiski ei saa praegu veel üheselt väita, et postiseaduse täitmiseks tuleb tingimata luua igapäevane transpordiühendus Ruhnu saarega.

Tänava sõnul on seaduse rakendamiseks vajalikud valitsuse määrused, mis aga pole veel valminud. “Võimalik, et regulaarse ühenduse puudumisel või näiteks väikese elanike arvu teeb valitsus erandi ja post toimetatakse Ruhnu saarele või mõnda teise raskesti ligipääsetavasse piirkonda harvem kui viiel päeval nädalas,” ütles Tänav.

Ta viitas, et näiteks talvisel ajal valitsevad saartega ühenduse pidamiseks sootuks raskemad looduslikud tingimused. “Postiseadus ei ole imerohi, mis suudab vastu seista loodusjõududele ja tagada transpordialased lahendused,” lisas Tänav.

Loodavad regionaalministrile

Vallavanem Kaarel Laugu sõnul on regionaalminister Toivo Asmer korduvalt öelnud, et lennuühendus saartega tuleb muuta igapäevaseks.

Minister Toivo Asmer ütles Meie Maale, et kuigi ametkonnad pooldavad sõnades lennuühenduse jätkamist saartega, on selleks välja pakutud variante, mis ei ole perspektiivikad. “Olen seisukohal, et lennuühendus saartega peab olema vähemalt viis korda nädalas,” lisas Asmer.

Minister tõi selle seisukoha välja ka juunis toimunud Riigi Regionaalpoliitika Nõukogus, kus teda toetati ning esitati teede- ja sideministeeriumile ning rahandusministeeriumile taotlus, eraldada tuleva aasta riigieelarvest lennuühenduseks saartega 10 miljonit krooni.

Kui möödunud aastal toimus Ruhnu veel kaks lennureisi nädalas, siis selle aasta algusest kuni maikuuni lendas lennuk saarele nädalas korra. Reiside arvu vähendamise tingis nende kallinemine kuni 60 protsendi võrra.
 
  Andres Sepp Meie Maa 21-07-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4518 Veebimajutus: www.eq.ee