Teisipäev, 3. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole  
  Kuigi Kuressaare peatrassi joogivesi on valdavas osas E.coli ja koli-laadsetest bakteritest puhas püsinud ja vee tarbimise hulga järgi lasti eile torustikest välja voolata hiigelkogustes vett, avastati kahest eile võetud veeproovist saastet.

Ühel juhul tuvastati E.coli bakter torustikust, mis on kahel varasemal päeval puhas olnud, mis viitab võimalusele, et tegemist võib olla torustikku lõpuosasse jäänud jääksaastega. Kuivõrd E.coli võib inimese tervisele endiselt suurt ohtu kujutada, ei saa terviseamet veel Kuressaare joogivee kasutamist lubada.


„Kuigi lootsime täna proovide real nulle näha, on olukord teine ja bakteriaalne saastumine ei ole tühine juhtum, mille saaks kergekäeliselt lõppenuks kuulutada. Näiteks sarnase intsidendi puhul Lääne-Virumaal Sõmerul võttis lõplik mahutite, trasside ja joogivee puhastamine aega 1,5 kuud, sest kanalisatsiooniavarii tõttu torustikku sattunud A-hepatiidi viirus oli visa kaduma,“ selgitas terviseameti keskkonnatervise osakonna juhataja Leena Albreht. Ta lisas, et 1993. aasta Sõmeru juhtumi tõttu haigestus 545 inimest, kellest 100 vajas haiglaravi.


BENU Terviseblogi
Aitame sul tervena püsida, et saaksid olulisi hetki nautida.


Tänasel kriisikohtumisel Saaremaa vallavalitsuse, Kuressaare Veevärgi, terviseameti ja teiste partnerite vahel arutati muu hulgas küsimust, kas on võimalik lubada vee kasutamist piirkondades, kus joogivee proovid on püsinud kolme päeva jooksul bakteritest puhtad. Leiti, et kui veetrassi saab saastunud veega piirkonnast isoleerida, siis saab erandeid lubada.


„Küll aga ei soovita terviseamet vee tarvitamist asutustes, kus viibivad riskirühma inimesed, näiteks lapsed või eakad, kuni saame kindla veendumuse, et joogivesi on seal piirkonnas püsivalt puhas,“ rääkis Albreht. Otsuseid piirkondlike erandite tegemiseks täna veel vastu ei võetud.


Niisiis tuleks Kuressaare inimestel olla valmis selleks, et kõikide piirkondade joogivee puhtaks tunnistamine võtab loodetust kauem aega. Nii nagu terviseamet on hoiatanud, võib probleemseks osutuda just saastunud vee seismine torustike lõpuosas, kui ei lasta vett piisavas koguses välja voolata.


Kuressaare Veevärgi esindajate sõnul täheldati eile Kuressaare territooriumil rekordiliselt suurt veetarbimist, mis kinnitab, et inimesed võtsid torustike läbipesemise soovitust tõsiselt ja aitavad kriisi lahendamisele kaasa. „Suur aitäh kõigile, kes üleskutsele reageerisid ja püüavad sellest olukorrast võimalikult kiirelt välja pääseda,“ ütles Albreht.


Nakatumine püsib stabiilsena
Pilt Kuressaare haiglast näitab, et joogivee saastumisega seotud nakatumiste hulk on püsinud stabiilsena. Näiteks pühapäeval käis gastroenteriidi tõttu erakorralise meditsiini osakonnas 13 inimest. Kiirabil oli pühapäevase valve jooksul kolm gastroenteriidiga seotud väljakutset ja selliste kutsete arv väheneb. Esmaspäeva hommikust kuni käesoleval hetkeni on kõhukaebuste tõttu haigla vastuvõtule pöördunud 12 patsienti.


„Terviseameti hinnangul on valdavalt tegemist haigusjuhtumitega, mis on seotud Kuressaare joogivee esialgse reostumisega ning ei ole välistatud, et inimest tabanud haigus võibki kesta üsna pikalt. Lisaks võib esineda juhtumeid, kus nakatutakse perekonna sees, kui bakter satub haige inimese kaudu pindadele või toiduainetele, mida puudutavad terved pereliikmed, kes seejärel samuti haigeks jäävad,“ rääkis terviseameti nakkushaiguste epidemioloogia osakonna nõunik dr Irina Dontšenko.


Tõsiste haigussümptomite jätkumisel tuleks abi otsida perearstilt või pöörduda abi saamiseks haigla erakorralise meditsiini osakonda. Abi saab küsida ka perearsti nõuandetelefonilt 1220. 
  geenius.ee 17-05-2023  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2285 Veebimajutus: www.eq.ee