Pühapäev, 27. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Vene viljaeksport on vähenenud ja Ukraina oma kasvanud  
  Kuna paljud ettevõtted on Vene vilja suhtes ettevaatlikud, siis on Venemaa see aasta eksportinud üle viiendiku vähem vilja kui eelmine aasta, vahendab Bloomberg.

Venemaal on raskusi enda nisu eksportimisega kuigi Venemaa, ÜRO, Türgi ja Ukraina vahel juuli lõpus sõlmitud viljaekspordi kokkulepped avasid turvalised merekoridorid vilja ekspordiks.


Vene viljasaadetised juulis ja augustis langesid 22 protsenti 6,3 miljonile tonnile võrrelduna eelmise aastaga hindas Vene ekspordi jälgiv ettevõte Logistic OS.


Ukraina hakkas enda vilja taas maailmaturule eksportima augusti alguses.


Sestsaadik on riik eksportinud maailmaturule 1,5 miljonit tonni vilja. Enne Venemaa kallaletungi veebruaris eksportis Ukraina kuus keskmiselt viis kuni kuus miljonit tonni vilja läbi oma Musta mere sadamate.


Kuigi Ukraina Musta mere sadamate kaudu tarnitakse ainult veidi enam kui veerand sõjaeelsest viljaekspordi mahust loodab Ukraina valitsus ekspordimahu kasvu lähikuudel.


Vene viljaekspordi aeglane tempo on survestamas üleilmset viljaturgu, kuna paljudes teistes piirkondades on põua tõttu kehv saak. Kuigi Vene toidueksport ei ole lääneriikide sanktsioonide all ei soovi mitmed pangad ega kindlustusettevõtted Venemaaga ega Vene laevafirmadega koostööd teha, muuhulgas ollakse ettevaatlikud saatmast aluseid aktiivse sõja piirkonda.


Vene põllumajandusvaldkonna mõttekoja IKAR peadirektori Dmitrõ Rõlko sõnul on Venemaale langenud mainerisk ja seeläbi mitteametlikud sanktsioonid. Rõlko sõnul ei soovita anda laevu, mis seilaks Mustale merele ning mõned pangad ei soovi anda Vene vilja ekspordiks rahastust.


Võrrelduna eelmise aastaga ei ole Vene viljaekspordile kehtestatud ekspordipiiranguid. Sellegipoolest kurdab Vene valitsus kaubanduspiirangute üle, kuigi Euroopa Liit ja USA rõhutavad, et Vene toidukaubad ei ole sanktsioonide sihtmärk.


Vene põllumajandustoodete eksporti pärsib ka liigtugev rubla ning kõrged ekspordimaksud, mille tõttu ei ole välismaale vilja eksport enam nii tulus.


Sellegipoolest hindavad IKARi mõttekoja eksperdid, et Vene viljasaadetiste maht kasvab septembris nelja miljoni tonnini, mis oleks siiski väiksem maht kui eelmise aasta 4,7 miljonit tonni.


 
  ERR 02-09-2022  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3640 Veebimajutus: www.eq.ee