Pühapäev, 5. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Ministeerium: lapsevanematelt ei saa kooliüritustel Covid-tõendit nõuda  
  Kuivõrd lapsevanem ei ole koolis ega koolis toimuvatel sündmustel kõrvaline isik, ei saa kool sündmustel osalemiseks neilt Covid-tõendit nõuda, teatas kirjas koolijuhile haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik.

Kuna on leitud, et lapsevanemad ei ole kooli sündmuste kontekstis kolmandad isikud, siis neilt ei tuleks küsida viidatud tõendit, vastas Sannik Jakob Westholmi gümnaasiumi direktori Rando Kuustiku päringule.


Sannik viitas tänavu augustis avaldatud õiguskantsleri seisukohale, mille järgi ei saa kool oma kodukorraga võtta lapsevanemalt ära talle seadusega antud õigusi ja kohustusi, näiteks esindada last ja tegutseda lapse huvides. Õiguskantsleri poole oli pöördunud lapsevanem, kes soovis teada, kas koolil on õigus keelata haigustunnusteta lapsevanemal osaleda 1. klassi laste vanematel koosolekul ja 1. septembri aktusel, kui lapsevanemal ei ole võimalik esitada Covid-tõendit või negatiivset testitulemust.


"Konkreetne kiri ja seisukoht käsitles küll otseselt kooli aktustega seonduvat, kuid leidis ka üheselt, et lapsevanem ei ole koolis kõrvaline isik, kuna lapse huvides on kooli ja lapsevanema koostöö ning kool ei saa lapsevanemat teda puudutavast kooli tegevusest kõrvale jätta," märkis Sannik.


Kuustik soovis haridusministeeriumilt teada, mida ta peaks sellisel juhul koolijuhina tegema, et kaitsta näiteks koolis toimuval jõulukontserdil oma kooli lapsevanemate ja õpilaste tervist.


Sannik vastas, et jõulukontserti kavandades tuleks koolil kaaluda ka lapsevanemat vähem piiravate ettevaatusabinõude rakendamist.


"Võimalik, et olete juba ka kontserti korraldades näinud ette, et see toimub ajal, kui on võimalik kaaluda osalejate hajutamist, piirata osalejate arvu, kasutada eelregistreerimist, teha ühe kontserdi asemel mitu jmt," ütles Sannik.


Sannik lisas, et kool peaks sellistel juhtudel hajutama või siis kaaluma ka veebis ürituse ülekandmist, pidades samal ajal ka silmas üleüldist epidemioloogilist olukorda.


 
  ERR 21-12-2021  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Riik hakkab koguma andmeid autode tegeliku kütusekulu kohta
» Eesti Gaas langetab gaasi hinda alla riigi kompensatsioonitaseme
» Kahe nädalaga on universaalteenusest loobunud 4600 klienti
» Koroonavaktsiinide kõrvaltoimetest teada andmine on kordades vähenenud
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2920 Veebimajutus: www.eq.ee