Teisipäev, 27. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Eestis võib hakata vähemalt 5-aastaseid lapsi koroona vastu vaktsineerima (2)  
  Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige Irja Lutsar ütles, et teisipäeva õhtul otsustas komisjon anda loa hakata Eestis vaktsineerima ka 5–11-aastaseid lapsi.

"Kõigepealt peab see 5–11-aastastele lastele mõeldud vaktsiin jõudma Euroopa Liidu liikmesriikidesse, lastele manustatakse kolm korda väiksemat doosi kui täiskasvanutele," ei osanud Lutsar täpselt öelda, millal laste vaktsineerimiseni jõutakse.


Lutsar selgitas Vikerraadio saates "Uudis+", et vaktsiinid peaks jõudma Eestisse pärast 20. detsembrit. Lisaks perearstide juures vaktsineerimisele tekib vaktsineerimisvõimalusi ka mujal, kuid sotsiaalministeerium Lutsari sõnul täpset plaani praegu veel paika pannud ei ole.


Lutsar andis soovituse vanematel lapsi igal juhul vaktsineerida: "Meie soovitame kõigil vaktsineerida, praegu ei ole ühtegi uuringut, keda koroonaviirus ohustab ja keda raskelt ohustab."


Kuna laste jaoks on ka pidevad eneseisolatsioonid koolides olnud kurnavad, seega saaks nende jaoks Lutsari hinnangul seeläbi olukorra lihtsamaks muuta vaktsineerimine.


Ekspertkomisjoni teine liige Marje Oona selgitas terviseameti pressikonverentsil, et ka laste puhul on vaktsineerimine tõhus meetod nakatumiste ja haigestumiste vältimiseks.


"Me ei saa öelda, et lastele oleks Covid-19 ohutu," tõi Oona välja, miks komisjon soovitab laste vaktsineerimist.


"Kui me tahame jätkata kontaktõpet, kui meil on lapsed käimas lasteaedades, siis nad omavahel ka väga tõhusalt nakatuvad. Laste hulgas ei ole nakatumise risk väiksem ja andmed on näidanud, et mitte kõik lapsed ei põe kergelt."


Oona sõnul saab tehtud kliiniliste uuringute põhjal öelda, et lastele mõeldud vaktsiini tõhusus on üle 90 protsendi.


Näiteks USA-s on vaktsineeritud rohkem kui neli miljonit last vanuses 5–11 ja selle põhjal saab öelda, et vaktsiinide tõhusus on püsinud väga hea ning kõrvaltoimeid on esinenud vähe.


Euroopa ravimiameti inimravimite komitee andis 25. novembril heakskiidu Pfizeri koroonavaktsiini müügiloa näidustuse laiendamiseks 5–11-aastastele lastele.


Vaktsiin manustatakse kahe süstina, Eesti immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab manustada kaks doosi kuuenädalase intervalliga.


Kõige tavalisemad kõrvaltoimed 5–11-aastastel sarnanesid noortel täiskasvanutel nähtud kõrvaltoimetega ja nendeks olid süstekoha valu, väsimus, peavalu, süstekoha punetus ja paistetus, lihasvalu ja külmavärinad. Need kõrvaltoimed on tavaliselt leebed või mõõdukad ja mööduvad mõne päevaga.


Läti immuniseerimisnõukogu toetab samuti 5–11-aastaste laste vaktsineerimist


"Läti riiklik immuniseerimisnõukogu toetab üldjoontes 5–11-aastaste laste Covid-19 vastu vaktsineerimist, kuid kõige tähtsam on endiselt riskirühmade vaktsineerimine," ütles kolmapäeval nõukogu esimees professor Dace Zavadska.


Zavadska sõnul tuleb esmajärjekorras vaktsineerida eakad ja riskirühmadesse kuuluvad inimesed nii põhi- kui tõhustusdoosidega.


Läti immuniseerimisnõukogu hinnangul võiks laste vaktsiinidoosid olla kättesaadavad detsembri lõpuks, nii et vaktsineerima võiks hakata detsembri lõpus või jaanuari alguses.


Soome valmistub samuti 5–11-aastaste laste vaktsineerimiseks. Laste vaktsineerimine võib alata juba jõulude ajal.


Soome terviseameti (THL) riiklik vaktsineerimise ekspertrühm KRAR arutab 5–11-aastaste laste vaktsineerimise küsimust kolmapäeval. Lõplik otsus võib võtta aega paar päeva, teatas Helsingin Sanomat.


 
  ERR 01-12-2021  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kantar Emor: EKRE vähendas Reformierakonnaga jõuliselt vahet (3)
» Professor: Eesti ei pruugi Vene elektrivõrgust lahti ühendamist märgatagi
» Elektri börsihind jääb laupäeval reedega samale tasemele
» Balti riigid suudaks Venemaa elektrikatkestuse korral kuni 12 tunniga ühenduda Euroopa võrguga (6)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1982 Veebimajutus: www.eq.ee