Teisipäev, 16. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Üle poole lisaõppekogunemisele kutsututest ilmus kohale  
  Kolmapäeval välja kuulutatud lisaõppekogunemisele Okas 2021 kutsutud 1684 inimesest on praeguseks kohale tulnud üle poole. Praegu saavad reservväelased täiendusõpet ja tõkketraadi idapiirile paigutamist alustatakse mõne päeva pärast.

Kui palju täpselt reservväealasi kohale on jõudnud, kaitsevägi öelda ei osanud. "Hetkel ei saa rääkida kohale tulnute lõppseisust, kuna formeerimine alles käib," ütles kaitseväe meedianõunik Artur Zahharov.


"Küll aga on reservväelaste kiirus ja kaitsetahe muljet avaldavad, kuna näiteks eile kella 18 seisuga, mis on vähem kui üheksa tundi pärast lisaõppekogunemise väljakuulutamist, oli kohale tulnud üle poole kutsutud reservväelastest. Reservväelasi lisandub ka täna," rääkis Zahharov.


Praeguseks on Zahharovi sõnul kogunemisele jõudnud reservväelased varustuse kätte saanud ja võtavad osa täiendväljaõppest. "Näiteks mõnes üksuses korraldatakse relvaõpet ning tutvustakse reservväelastele uusi kaitseväe käsitulirelvi R-20 Rahe, teistes käib erialane väljaõpe," ütles Zahharov.


Lisaõppekogunemise Okas ajal rajatakse ühe ülesandena idapiirile kuni 40 kilomeetri ulatuses ajutist tõket. Lõiketraadist tõke paigaldatakse kokku kuni kümnesse kohta, kus politsei- ja piirivalveameti (PPA) hinnangul on ebaseadusliku piiriületuse risk suurem.


"Pioneeritöödega, mille eesmärk on aidata politsei- ja piirivalveametil kindlustada idapiiri taristu, alustatakse mõne päeva pärast," rääkis Zahharov.


Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsus valitsus kolmapäeval lisaõppekogunemisele Okas 2021 pioneeripataljoni 17. ja 27. ja luurekompanii 191. ja 291. koosseisu arvatud reservväelased, kokku 1684 inimest.


Info reservväelastele


Reservväelased saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, kaitseväekohustuslaste registrist www.kaitsevaeteenistus.ee.


Õppusele kutsutud 17. pioneeripataljoni ja 191. luurekompanii reservväelased saavad lisainfot telefonilt +372 717 8050 ja e-posti aadressilt 1jvbr.reserv@mil.ee.


Õppusele kutsutud 27. pioneeripataljoni ja 291. luurekompanii reservväelased saavad lisainfot telefonilt +372 717 5010 ja e-posti aadressilt S1.2JVBR@mil.ee.


Lisaõppekogunemise Okas 2021 eesmärk on lahinguvalmiduse kontrollimine, mille käigus kontrollitakse riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelaste kogunemiseni.  Samuti harjutatakse antud lisaõppekogunemise käigus koostööd politsei- ja piirivalveametiga ja teostatakse ajutise piiritara ehitamist.


Lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub, seisab valitsuse teates.


Kaitsevägi kutsub regulaarselt reservväelasi pika, 120-päevase etteteatamisega suurematele ja väiksematele õppekogunemistele nagu Siil ja Kevadtorm.


 
  ERR 18-11-2021  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Toots: meil tuleb elektribörsilt kohe lahkuda
» Ekspert: sügisel võib oodata kinnisvarahindade langust
» Lutsari hinnangul pole koroona tõhustusdoosi lastele praegu vaja teha
» Alexela: hakkame sügisel iga kuu nägema elektri hinna rekordeid
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1985 Veebimajutus: www.eq.ee