Kolmapäev, 28. juuli Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 04:40
Temperatuur: 19.6°C
Õhurõhk: 754.9 mmHg
Õhuniiskus: 93 %
Tuule kiirus: 5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Efektiivne koroonaviiruse ravi on olemas ? (15)  
  Eesti molekulaarbioloog Kaari Saarmal on valminud kriisist väljumise Tervikplaani 1. osa, mis puudutab Covid-19 ravi.
Autor kirjutab oma facebooki lehel järgmist.

Uurimustöö tutvustab tõhusaid ja ohutuid raviprotokolle, millega on võimalik Covid-19 puhul vähendada haiglaravi vajadust 80% ning vabastada haiglad ülekoormusest.
Uurimus teeb ülevaate Covid-19 ravimitest, mida Eestis hetkel veel ei kasutata, ent mis on laialdaselt ja edukalt kasutusel arvukates riikides.
Minu soov on kergendada arstide ja teadlaste tööd ajal, mil peadpööritava kiirusega lisandub iganädalaselt uusi teadusuuringuid.
Eesmärk on tulla kriisist välja võimalikult heas korras oleva meditsiinisüsteemiga, hoida ära suuremat majanduskatastroofi ja päästa inimelusid.
Uurimistöö on läbi lugenud 7 teadlast ja arsti, kes omapoolsete tähelepanekutega on tööd rikastanud. 12.03.21 saatsin selle ka Teadusnõukoja liikmetele, Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuhile, Terviseametile, Haigekassa Ravijuhendite nõukoja liikmetele, Ravimiametile, Sotsiaalministeerimile, tervise- ja tööministrile, Arstide liidule, Perearstide seltsile, Apteekriteliidule, õiguskantslerile, Riigikogule, peaministrile, Presidendile. Lisaks enamikele haiglatele.
All oleval lingil on 2 dokumenti: ühes on viited lõpus (akadeemiline versioon) ja teises teksti sees, aga sisu on sama. Tean kogemusest, et inimeste lugemiseelistused on erinevad. Akadeemilise versiooni tekstis olevale viitenumbrile klõpsates viib see automaatselt artikli päises olevale viitele. Dokumendid on avalikud ning neid võib soovi korral edastada.

Allalaadimise link: http://bc.ee/4c6

Mul on plaanis kirjutada artiklist ka lühiversioon tavalugejale, ent esmane prioriteet on valmis saada Tervikplaani 2. osa, mis käsitleb muuhulgas immuunsust ja vaktsineerimist. Kuna valmis on järgnevate osade mustandid, siis olen tänulik kõigile vabatahtlikele (immunoloogid, arstid, molekulaarbioloogid jne), kes sooviks panustada oma aega töö kontrollimiseks ja lõplikult viimistlemiseks. Olen ise suures ajapuuduses, sest kuigi olen töötanud viimased 3 kuud iga päev 12-14 tundi päevas on Tervikplaan endiselt töö all. Postituse alla ootan konstruktiivseid kommentaare, mis puudutavad uurimustöö teemat.
Olen tänaseks terve aasta sügavuti uurinud koroonaviirusega seonduvat ning olen oma töös sõltumatu. Minu tööandajaks selles projektis on südametunnistus, mis ei lubanud mul kõrvalt jääda vaatama probleeme, millele on olemas lahendus. Olen tööd teinud tasuta.

Kaari Saarma
MSc, molekulaarbioloogia


 
  Saarlane.ee 16-03-2021  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2035 Veebimajutus: www.eq.ee