Pühapäev, 4. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Aasta sotsiaaltöötajaks Vilve Kask ja Aina Sepp- Teevet, tervisepanuse tiitli sai Andla Rüütel  
  Täna spaahotellis Rüütli toimunud sotsiaaltöötajate ja tervisedendajate tänuüritusel tunnustati aasta sotsiaaltöötaja tiitliga kahte tublit sotsiaaltöötajat - Vilve Kaske ja Aina Sepp-Teevetit, aasta tervisepanuse tiitli pälvis Andla Rüütel.

Kokku esitati Saare maavalitsusele tunnustamiseks seitse sotsiaaltöötajat ja üheksa nominenti tervisepanuse tiitlile.


Kaks inimest esitati aasta sotsiaaltöötaja tiitlile mitmel korral. Nende kahe inimese töö sotsiaalvaldkonnas on pisut erinevat laadi, kuid tehtud ühtviisi suure pühendumisega, mis muutis ühe väljavalimise võimatuks. Sellepärast kuulutati sel korral välja kaks aasta sotsiaaltöötajat.


Aasta sotsiaaltöötaja 2016 - VILVE KASK, Kuressaare Hoolekande avahooldustöötaja


Vilve Kask on alati rõõmsameelne ja positiivne, kohusetundlik, täpne, heasüdamlik, kiire, väga vastutulelik. Ka keerulistes olukordades suudab ta jääda positiivseks. Kliendid ei oska selle töö peale paremat inimest soovidagi – iga kord on tal öelda mõni hea sõna, teda iseloomustab lõpmatu kannatlikkus ja heasoovlikkus. Vilve on kohusetundlik – mida lubab, seda teeb. Teda austavad ja armastavad kolleegid, tööandja, kuid mis kõige olulisem – kliendid.


Aasta sotsiaaltöötaja 2016 - AINA SEPP-TEEVET, Orissaare valla sotsiaalnõunik


Aina on hea suhtleja, on aru saada, et ta hoolib oma klientidest ja mõtleb koos kliendiga läbi võimalused nende aitamiseks lähtuvalt kliendi soovidest ja võimalustest. Ta on hea sotsiaaltöötaja, sest otsib pidevalt võimalusi, kuidas teha erinevate asutustega koostööd. Aina aitab ja toetab inimesi ja on nende jaoks olemas, samas on vajadusel karm ja konkreetne. Kindlasti on ta inimene, kes tegeleb pideva enesearendamisega, on alati positiivne ning koostöövalmis, teeb võrgustiku liikmena aktiivselt koostööd ja mõtleb inimeste jaoks parimate lahenduste leidmisel kaasa. Valla sotsiaalnõunikuna oskab oma väikest meeskonda hoida ja motiveerida.


Kandidaatideks esitati veel: Jana End, Kuressaare Hoolekande avahooldaja; Silvi Vesiloik, Muhu Hooldekeskuse hooldaja; Reelika Murd, Kuressaare Linnavalitsuse sotsiaalhoolekande spetsialist; Aino Rummel, Muhu Hooldekeskuse juhataja; Külli Ojavee, tegevusjuhendaja Kuressaare Hoolekandes ja MTÜ-s Sotsiaaltöö Keskus.


Aasta tervisepanus 2016 - ANDLA RÜÜTEL, MTÜ Orissaare Sport


MTÜ Orissaare Sport eesotsas Andlaga on Ida-Saaremaa jaoks väärtus omaette. Väärtus seisneb inimestes - haritud, aktiivsete ja missioonitundeliste treenerite olemasolu on loonud ääremaale uskumatult mitmekülgsed võimalused. Orissaare Sport on olulisim sporditeenuse pakkuja Ida-Saaremaal, kuid koostööprojektide kaudu Kuressaare spordiklubidega laieneb klubi mõju üle Saaremaa. Orissaare Spordi eesmärk on pakkuda kvaliteetset sporditeenust ning sportlikke eluviise õpetades ja edendades kasvatada enda ümber terveid ja tublisid saarlasi. Töö eesmärgi suunas on pidev ja jätkub. MTÜ Orissaare Sport korraldab aastaringselt erinevaid treeninguid ja spordiüritusi kõigile lastest pensioniealisteni.


Orissaare Sport teeb koostööd erinevate alaliitude ja katusorganisatsioonidega, kelle kaudu luuakse lastele erinevaid võistlusväljundeid nii Saaremaal kui mandril: TV10 Olümpiastarti võistlussarjas osalemine, U14 Korvpalli Eesti meistrivõistlustel osalemine ja kodumängude korraldamine, Ida-Saaremaa võistlussarja korraldamine jne.


Üheks suuremaks Saare- ja Muhumaad ühendavaks tegevuseks on mõlema saare kooleelikute spordipäev (osavõtvaid lasteaedu 9). Idee on küll alguse saanud 2009. aastal Kaire Nurjalt, kuid tänaseks on seda laiendanud Andla Rüütel, kes juhib ka MTÜ Orissaare Sporti.


Mõjusust võib hinnata maakonnas mitmeti: järjepidevus ürituse organiseerimisel, koolieelikute aktiivsete liikumisharjumuste kujundamisel. Üritus toetab laste oskust ise vaba aega sisustada. Suurepärane koostöö erinevate organisatsioonide vahel tervisedenduse nimel. Võistlustel osalemine nõuab ettevalmistust, mis paneb lapsed lasteaias igapäevaselt enam liikuma, harjutama ja pakub lastele liikumisrõõmu ning võistlushasarti. Samas toimub ürituste käigus ka liiklusalane õpe koostöös Piirivalve- ja Politsei Ametiga.


Tervisepanuse nominentideks esitati veel: Raili Nõgu, Liisi Miller, Maire Käärid, Solveig Edasi, Kadri Pilk, Ain Koplimäe, Sille Lapp ja Anu Vares.


Maavalitsusel on traditsiooniks kujunenud tunnustamise kaudu esile tõsta sotsiaalvaldkonnaga tegelevaid spetsialiste, kes läbi isikliku eeskuju ja panuse on kaasa aidanud sotsiaalprobleemide leevendamisele. Samuti väärtustada inimesi ja organisatsioon, kes oma tööalase või ühiskondliku tegevusega on olnud eeskujuks ning panustanud silmapaistvalt saarlaste tervise parendamisse ja väärtustamisse paikkonna tasandil.


 
  Saarlane.ee 21-11-2016  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» PPA sai Saaremaa ja Pärnu mereala kontrollimiseks kaks patrull-laeva
» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (2)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4511 Veebimajutus: www.eq.ee