Reede, 30. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Küdema lahes olnud salavõrkude panijaid raske tabada (10)  
 

Lääne prefektuuri ja keskkonnainspektsiooni lääne regiooni ametnikud leidsid esmaspäeval Mustjalas Küdema lahest kolm keelatud nakkevõrku, kuid nende panijate tabamine on peaaegu võimatu.


"Suurt lootust nakkevõrkude panijaid leida ei ole," kinnitas keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul portaalile saarlane.ee "Leitud võrkudel pole märgistusi, nimesid ega eritunnuseid juures ja seega on omaniku kindlakstegemine raske, et mitte öelda võimatu."


Esmaspäeval kella 10 paiku avastas piirivalvelaev PVL-112 patrulltegevuse käigus Mustjala vallas Küdema lahest kolm nakkevõrku. "Tähistamata nakkevõrgud tuvastati rannikupatrulli käigus, mis on PVL-112 täiesti tavaline tööpraktika, sest on teada, et rannikuäärsetel aladel püük toimub," lausus politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo vanemspetsialist Heiko Leesment. Tähistamata nakkevõrgud võeti merest välja ja anti üle keskkonnainspektsiooni lääne regiooni Saaremaa büroole.


Leili Tuule sõnul on menetlust alustatud püügiseaduse rikkumise alusel. Keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo hoiab võrkusid mõnda aega ja seejärel hävitab.


"Taolistel juhtudel on praktiliselt ainus võimalus omanikku tuvastada siis, kui ta otsustab ise inspektsiooni võrkudele järele tulla. Loomulikult riskib omanik siis karistusega, aga mõnikord kaalub püügivahendi hind karistuse või trahvi üle. Näiteks suuremate mõrdade puhul, antud nakkevõrgud aga eriti kallid pole," selgitas Leili Tuul. Tema sõnul on Eestis näiteks oma püügivahendietele niimoodi järgi tulnud üks Peipsi kalur, Saaremaal ta taolist juhtumit ei tea.


"Saaremaa jaoks on taoliste lubamatute nakkevõrkude kasutamine väikene probleem, sest näiteks Pärnus saadakse neid kätte sadakond," võrdles Leili Tuul.


Heiko Leesment ütles, et ennekõike kontrollitaksegi nakkevõrke ja nende tähistusi. Tähistatud nakkevõrkude puhul kontrollitakse nende omanike püügiõigusi ja tähistamata nakkevõrgud eemaldatakse püügist koos keskkonnainspektsiooniga.


Käesoleval aastal on lääne prefektuuri ja keskkonnainspektsiooni lääne regiooni koostöös läbi viidud neli ühisreidi. Kontrolli käigus tuvastatud rikkumiste põhjal on inspektsioon alustanud paarkümmend väärteomenetlust.


 
  Oliver Rand Saarlane.ee 28-02-2013  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1869 Veebimajutus: www.eq.ee