Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Algab konkurss Värv Kuressaare majal (2)  
  Linna välimust mõjutab iga tema territooriumile ehitataud maja. Kõigile meeldib hea projekti järgi korralikult ehitatud hoone. Üheks esmaseks meie hinnangu mõjutajaks on sellesama maja värvitoon. Õigesti valitud värv võib nauditavaks muuta ka vähem õnnestunud proportsioonidega hoone, samas kui ainult üks valesti värvitud ehitus võib aga ära rikkuda terve tänavapildi.

Kuressaare linna visuaalse ilme parandamiseks ja majade üldilme muutmiseks linnas, korraladab Kuressaare Linnavalitsus konkursi "Värv Kuressaare majal". 1. mais kuni 30. septembrini kestvale konkursile kutsub linnavalitsus osalema kõiki, kes sel suvel soovivad oma maja välisilmet uuendada. Osa võtma kutsutakse kortermajade ja eramajade omanikke, nii eraisikuid kui firmasid.

Majade värvimine on kulukas ja et veidigi toetada selle linnale nii vajaliku töö tegijaid, on linnavalitsus konkursile kaasanud värvitootmisega tegelevad firmad. Eestis tuntud värvitootjad ES Sadolin ja Baltic Colors on andnud nõusoleku konkursil osalejatele müüa välisvärvi 25% allahindlusega.

Konkursil kaasa löömiseks tuleb majaomanikul vormistada koos linnakunstnikuga värvipass. Selle koostamine on tasuta. Majal võib säilitada endise värvitooni, kui see on sobiv. Kasutada saab ka endisi värvipasse, aga need tuleb üle kontrollida ja uuesti linnavalitsuses kooskõlastada.

Kuressaares saab soodushinnaga välisvärve ja Pinotexi puidukaitsevahendeid osta viiest ehitusmaterjalide kauplusest: Ehitusmatketist (Tallinna t. 61a), Saaremaa Tarbijate Ühistu Rehemäe ehitusmaterjalide kauplusest, Kellamäe ehitustarvete poest, Tallinna t. 30 Värvipoest ja Agrovaru õuel asuvast Värvipoest. Kõik, kes soovivad osaleda värviprojektis, saavad alates 5. aprillist kuni 1. septembrini vajaliku avalduse planketi linnavalitsuse valvelauast või linnaarhitektide juurest.

Ühtlasi on võimalik planketti välja trükkida linnavalitsuse koduleheküljelt www.kuressaare.tt.ee Kokkuvõtteid konkursist tehakse sügisel, hiljemalt novembris. Parimate värvitud majade omanike premeerimiseks paneb Kuressaare Linnavalitsus välja 5000 krooni . Hindamisel arvestatakse värvitooni sobivust hoone ja asukohaga ning teostuse korrektsust. Vähemolulised pole ka õigesti värvitud kõrvalhooned ja aed. Suurimaks tasuks on kahtlemata ilus kodu ilusas linnas.
 
  ENDLA TUUTMA, linnakunstnik Kuressaare Linnavalitsus 05-04-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3505 Veebimajutus: www.eq.ee