Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Toetame kodusaare üliõpilasi  
  Praegu õpib Tartu Ülikooli erinevates õppevormides ligi 300 Saare maakonnas kooli lõpetanud tudengit. Põhiõppe üliõpilased on ülikooli pääsemiseks läbinud tiheda konkursisõela.
Kõrgkooliaeg pole mitte ainult elu parimad, vaid ka suurt vaimutööd ja pingutust nõudvad õppimis - ning iseseisvumisaastad.

Kuidas tulla toime eluga kauges Taaralinnas, kui riiklikku stipendiumi saab ainult 10% üliõpilastest ja suuremates teaduskondades ei jätku stipiraha isegi kõikidele maksimumhinnetele õppijatele? Kuidas tulla toime, kui ühiselamukoht ei maksa mitte 3 rubla kuus, vaid 600 krooni ja rohkemgi; ja kui koju ja kooli tagasi sõit maksab pooltuhat krooni?

Enamikku abistavad vanemad, paljud käivad kooli kõrvalt tööl ja võtavad õppelaenu. Saarlastest üliõpilaste toetamiseks on loodud Saaremaa Omavalitsuste Liidu ja Saare Kaluri stipendiumid. Aga tublisid ja tunnustustväärivaid tudengeid on palju rohkem kui need 4-5 inimest.

Selleks, et kodusaarest kaugel õppivaid Saaremaalt pärit üliõpilasi toetada ja innustada, otsustasid Tartu Ülikooli Saaremaal elavad vilistlased luua stipendiumi praegu alma materis õppivatele saarlastele. Stipendium moodustuks vilistlaste ja kõikide üksikiskute või ettevõtete annetustest, kes peavad oluliseks, et meie kodusaare andekad noored saaksid hea hariduse.

Aastastipendiumi suuruseks on 7000 krooni. Esimese stipendiumi loodame üle anda 2002. aasta kevadtalvel toimuval Tartu Ülikooli Saaremaa vilistlaskoondise aastapeol.

Stipendiumiraha makstakse välja Tartu Ülikooli Sihtasutuse kaudu, kus on ettevalmistamisel spetsiaalne vilistlasstipendiumide allfond. Ülikooli sihtasutus haldab paljusid mitteriiklikke stipendiume. Positiivne on seegi, et sealsed stipendiumid on maksuvabad.

Saaremaal elab praegu vähemalt sama palju Tartu Ülikooli vilistasi kui on ülikoolis saarlastest tudengeid. Hea ülikoolikaaslane, tule ja toeta kodusaarelt pärit koolikaaslasi laupäeval, 31. märtsil kell 19 Kuurhoones toimuval vilistlaste aastapeol!
 
  Tartu Ülikooli Saaremaa vilistlaskoondise juhatus Meie Maa 29-03-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3999 Veebimajutus: www.eq.ee