Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saaremaal peeti juubeli-miniteatripäevi (2)  
  Saaremaa ühisgümnaasiumi 17 koolitruppi ja ligi 400 noort näitlejat kokku toonud X Miniteatripäevade suur auhind läks sedakorda Aili Teedla juhendatud Rakvere Linnanoorte Näitetrupile N. Simoni näidendi “Lollid" eest.

Saaremaa teatripäevade ürituste hulka kuuluvad üleriigilised koolinoorte miniteatripäevad pakkusid kolme päeva jooksul publikule vaadata ja žüriile hinnata mitmekesist kava, mis sisaldas lavastusi omaloomingust kuni Vilde, Dostojevski ja Shakespeare’ini välja.

Žüriis neljandat korda kaasa teinud Jaak Allik sõnas: “Kõik me läheme teatrisse katarsist otsima, siin annab katarsise see festival ise – kogu oma õhkkonna, vaimsuse, elaani, üha professionaalsemaks muutuva korraldusega. Need kolm teatrit täis päeva annavad usu teatritegemise mõttekuse jätkumisele. Seda laengut tulevadki profid siit igal kevadel otsima.”

Alliku sõnul on Saaremaa Miniteatripäevad talle igal aastal andnud kunstilisi elamusi, milliste kõrval kahvatuvad mitmedki kutseliste teatrite etendused. Tänavusteks pärliteks tunnistas ta “Lollid” ja “Poisid”, aga ka KG Xa klassi “Kolm karu”, mis oma geniaalse idee ja täiusliku miniatuursusega tundus talle olevat selle festivali kõige kõige õnnestunum lavastus.

Teatrifestivali peakorraldaja Rita Ilvese hinnangul tegi juubeli-miniteatripäevad kõige erilisemaks see, et ühel trupil õnnestus võita nii palju preemiaid. “Nii puhast platsi nagu Rakvere tegi, pole seni teinud ükski kool,” tõdes ta, lugedes lõppenud teatrifestivali kordaläinuks.

Lemmikžüriiliikme auhinna sai sel aastal teatrikriitik Margot Visnap, kes oli miniteatripäevade hindajate hulgas seitsmendat korda. “Juba pärast esimest korda mõtlesin, et see üritus on nii professionaalse kriitiku kui teiste žüriis töötanud professionaalsete teatritegijate jaoks võluv – sellepärast, et siin kohtab loovust ja isetegemise rõõmu, mille professionaalne teater paratamatult justnagu ära raamistab. See energia, mis noortelt tuleb, pole päris teatriga isegi võrreldav; see annab energialaengu, mis igapäevaelus suisa nagu puudu jääb.”

Visnapi hinnangul annab selline festival professionaalsetele tegijatele võimaluse astuda kontakti ka praeguste koolinoorte-teatritegijate põlvkonnaga. “See kontakt on väga vajalik, et mitte sumbuda ja jääda kinni suhteliselt kitsale kutselise teatri mängumaale – seega on see ka sotsiaalses mõttes oluline üritus.”

Sirje Kreisman – parim juhendaja

Etendusi hinnanud kõrgetasemelise žürii koosseisu kuulusid sel aastal Teatriliidu esimees Jaak Allik, TPÜ rezhiiõppetooli juhataja Toomas Lõhmuste, Vanemuise teatri peanäitejuht Ain Mäeots, Rakvere teatri direktor Indrek Saar, teatrikriitikud Margot Visnap, Gerda Kordemets ja Jaanus Kulli, Saaremaa Ühisgümnaasiumi direktor Viljar Aro ning Kuressaare Linnateatri näitleja Tõnis Kipper.

Teatrifestivali grand prix’ pälvis Aili Teedla juhendatud Rakvere Linnanoorte Näitetrupp N. Simoni näidendi “Lollid" eest. Laureaatideks tunnistati Jõgeva gümnaasiumi teater Liblikapüüdja F. Dostojevski ainetel seatud lavastusega "Poisid" (juhendaja Lianne Saage-Vahuri), Kuressaare gümnaasiumi 10a klassi Näitetrupp etendusega "Kolm karu" (juhendaja Ester Kuusik) ja Saaremaa ühisgümnaasiumi Kreisis kompositsiooniga "Eksam" (juhendaja Sirje Kreisman).

Parima meesosatäitja tiitli sai Meelis Põdersoo Jõgeva Liblikapüüdjast, parim naisosatäitja oli sama trupi liige Silja Kana.

Paremateks kõrvalosatäitjateks kuulutati Reelika Pirk Haapsalu gümnaasiumi trupist Kajakas, Annely Kannike Kehra keskkooli teatrist Lunaatikud, Raho Aadla Rakvere LNNTst ja Martin Kõiv Jõgeva Liblikapüüdjast.

Parima lavakujunduse preemia sai Kuressaare gümnaasiumi 10a klassi Näitetrupp, kõige parema muusikalise kujunduse valmistas ette trupp Kose Näitlejad.

Parimaks juhendajaks pärjati SÜGi Kreisise juht Sirje Kreisman. Publiku lemmikuks hääletati taas Rakvere LNNT, sama trupp sai ka õpilasžürii lemmiku tiitli ja Toomas Kivi mälestuspreemia- Elurõõmupreemia omanikuks.

Tallinna Linnateatri preemia, võimaluse selle teatri laval etendus anda, said Jõgeva Liblikapüüdja lavastusega “Poisid” ja Rakvere LNNT lavastusega “Lollid”.

Žürii eripreemiad said Jaak Laanpere Kolga KKst, sama kooli etenduse kavaleht, Reigo Andok Rapla Erapooletust ja Kose Näitlejad.
 
  TIIU TALVIST Meie Maa 20-03-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3873 Veebimajutus: www.eq.ee