Pühapäev, 5. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Koolitunnid Loodusega (1)  
 
   
Tarmo Loodus: Kaheksandaks maiks oleme planeerinud jõuda valitsuse istungile, kus Eesti haldusjaotus 2002 on paberile pandud.
„Kui te olete teistest, ees, siis võite kindlad olla, et me tuleme teile appi,“ julgustas siseminister Tarmo Loodus hiidlasi haldusreformi läbiviimisel esirinnas olemisele.

Siseminister tarmo Loodus lahkus Hiiumaalt teadmisega, et vaid üks omavalitsus — Emmaste — on järjekindlalt valdade liitmise vastu, Kõrgessaare ja Kärdla on selle poolt ning Käina ja Pühalepa on äraootaval seisukohal, kuid pigem poolt kui vastu.

Minister kinnitas külaliikumiste ja mittetulundusühingute esindajaile, et valdade liitmise järel peaks vallavalitsus igale hiidlasele tüki maad lähemale tulema, sest lisaks praegustele vallavalitsustele, kus ka edaspidi jäävad ametisse inimesed, kel on täielikuld volitused valla asju korraldada, soovib Loodus ka külavanemate osatähtsuse tunduvat suurendamist.

„Eestis on praegu vaid 18 omavalitsust, kes tulevad riigi toeta toime,“ põhjendas Loodus haldusterritoriaalse ümberkorraldamise vajadust. Raha tuleb ju valla elanikelt, seega vähese elanike arvuga vald pole elujõuline, lisas minister ning lisas: „5000 elanikku on kogukonna suurus, mis end ise ära majandaks, ütlevad teadlased.“ Hiiumaal on pisut üle 10 000 elaniku.

Siseminister Loodus kinnitas Hiiumaa prefektuuri ülemkomissarile Karla Kilgile, et kuigi prefektuure jääb tulevikus Eestisse tõenäoliselt neli, ei tähend see seda, et politrseinike arv väheneks. Pigem vastupidi.

Maavanem Hannes Maasel tunnustas minister Looduse lähenemist haldusreformi läbiviimisele ning kiitis seda, et enne otsustamist selgitatakse kava nii omavalitsuste kui ka rahva esindajatele.

Haldusterritoriaalse korralduse muutmise kava valmistab siseministeerium 8. maiks ette ja esitab need vabariigi valitsusele .

Siseministeerium lähtub ettepanekute tegemisel maavanemate poolt esitatud haldusterritoriaalse reformi kavadest oma maakonnas, mida praegu analüüsib siseministri poolt moodustatud ekspertide töörühm, on minister Loodus kinnitanud. Töörühma kuuluvad nii kohalike omavalitsuste kui ministeeriumi esindajad.

Tarmo Loodus on maavanematele töörühma versiooni võimalikust haldusjaotusest juba tutvustanud. Märtsis külastab siseminister kõiki maakondi, et arutada ja selgitada haldusterritoriaalse reformi ideed koha peal, kohtudes nii kohaliku omavalitsuse esindajate kui ka avalikkusega.

Aprilli lõpuks arutavad maavanemad ministriga kooskõlastatud ettepanekud läbi kohaliku omavalitsuste esindajatega. Minister esitab vabariigi valitsusele kohaliku omavalitsuse, maavanemate ja siseministeeriumi koostöös valminud lõpliku haldusjaotuse kava 8. maiks.
 
  Urmas Lauri Hiiu Leht 08-03-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3354 Veebimajutus: www.eq.ee