Kolmapäev, 30. november Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Laevakompanii jagab riigiametnikele erisoodustusi (3)  
  Riigilt aastas 55 miljonit krooni mandri ja saarte laevaühenduseks toetust saav Saaremaa Laevakompanii on mitme aasta jooksul jaganud toetajatele praamisõidul erisoodustusi tagavaid kaarte.

Eesti Päevalehe andmeil omavad erikaarte maavanem Jüri Saar, riigikantselei peadirektori kt Tiit Laja, Riigikogu majanduskomisjoni esimees Andres Lipstok, Saare politseiprefekt Kalle Laanet, kuid ka mitmed omavalitsustegelased, poliitikud ja teede- ja sideministeeriumi ametnikud.

Käibel on A ja B erikaardid. Esimene tagab praamilepääsu eelisjärjekorras, teine aga nii eelisjärjekorra kui tasuta praamisõidu. B-kaarti ei ole võimalik ametlikult soetada, seetõttu pole ka kaardi kasutajate täpne arv teada.

“Ma ei pea seda õigeks, et riigi dotatsiooni saav firma loob teatud inimestele praamisõidul erisoodustusi,” lausus linnapea Jaanus Tamkivi. “Ma saaks sellest siis aru, kui see toimuks firma kasumi arvelt, kuid laevakompanii kinnitusel nad kasumit ei teeni ja on kahjumis. Järelikult toimub soodustuste tegemine maksumaksja arvelt ja sisuliselt paigutab kompanii niimoodi riigitoetust luba küsimata ümber.”

Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk sõnas, et B-kaart ei ole laialt levinud, need on vaid kompanii töötajatel ning firma asutajaliikmel Otto Tammel, toidukontserni Ösel juhatuse esimehel, endisel siseministril Olari Taalil ning endisel Saarte Liinide nõukogu esimehel ning Hiiu Kaluri juhil Peeter Palul.

“Ei ole tõsi, et B-kaardi on saanud ka paljud poliitikud ja riigiametnikud,” väitis Rihvk. “Usun, et poliitikud ja riigiametnikud on saanud meilt A-kaardi, mida oleme andnud ka operatiivsõidukeid omavatele teenistustele. Samas võib seda kaarti 100 krooni eest ametlikult osta.”

Ometi kinnitab näiteks Saare politsei eilses pressiteates, et kahe eelisjärjekorda võimaldava A-kaardi kõrval on prefektuuril ka üks B-kaart.
Tasuta ülesõite prefekt Kalle Laanetile välja antud B-kaardiga siiski ei toimu, kõik ülesõidud fikseeritakse ning prefektuur tasub nii sõitude kui broneeringute eest kehtiva hinnakirja kohaselt, öeldakse pressile tehtud avalduses.

Teede- ja sideministeeriumi asekantsler Rene Treial lausus, et kompaniil oleks õigus sooduskaarte levitada vaid riigi nõusolekul. “Kuna tegu on doteeritava ettevõttega, peaks luba olemas olema,” sõnas ta.

Tiit Laja ütles, et sai sooduskaardi omanikuks Hiiu maavanemana. “Kaardi said need, kes olid laevakompaniiga seotud tööalaselt või anti neid teatud teenete eest,” ütles ta.

Andres Lipstok sõnul võib erafirma ise otsustada, kellele ta erikaardi annab. “Poliitikute ja eraettevõtjate puhul võib seda nimetada ka sponsorluseks,” lausus Lipstok. “Ma ei näe kaartides midagi halba ka seetõttu, et Saare ja Hiiu maavanemal ning kohalike omavalitsuste liikmetel tuleb tihti mandril käia. Võibolla sooduskaartide andmine riigiametnikele on pisut arusaamatu.”
 
  Oliver Rand, Andres Sepp Meie Maa 20-02-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 1894 Veebimajutus: www.eq.ee