Neljapäev, 21. september Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Peaaegu kõik tanklad müüsid kehva kütust (3)  
  Saaremaa tarbijakaitse kontrollis mullu kütuse kvaliteeti maakonna tanklates 11 korral ja ebakvaliteetset kütust tuvastati pea kõikide kontrollimiste järel.

Riigi tarbijakaitseameti peainspektor Koidu Allvee tõdes, et kui 1999. aastal ei olnud tarbijatel tanklates müügil olnud erinevate kütuste kohta ühtegi pretensiooni, siis eelmise aasta jooksul kontrollis tarbijakaitse tarbijate kaebustele reageerides kütusetanklaid 11 korral. Ebakvaliteetset kütust ei avastatud vaid AS-ile M&V kuuluvast tanklast.

Esmakordselt võeti mullu kütuseproove 27. jaanuaril AS-i Saare Kütus Roonimäe tanklast ja leiti, et seal müüdud talvediislikütus ei vastanud nõuetele, kuna selles oli normist rohkem väävlit.
Samal päeval võeti proove Kärlal asuva Sar-Bensi tanklas müüdud suvediislikütusest, milles oli samuti liiga suur väävlisisaldus.

Koidu Allvee sõnas, et tavaline puudus diislikütuse puhul oligi liialt suur väävlisisaldus. Mootorile selline kütus midagi ei tee, rikub rohkem keskkonda, lisas Allvee.

30. augustil kontrollis tarbijakaitse Kuressaares asuvat M&V tanklat, sealt võetud proovid kütuse ebakvaliteetsust ei näidanud. Korras olid ka Saare Kütuse Aia tänava tanklast ja Muhus asuva Sar-Bensi tanklast võetud proovid. Samas tuvastati kütuse nõuetele mittevastamine OÜ Erea Kütus Sikassaares asuvas tanklas.

Septembris kontrollis tarbijakaitse AS-i Sar-Bens Kärla tanklas müüdud suvediislikütust, mis osutus korralikuks.

11. detsembril tegi Saaremaa tarbijakaitse viimase kontrollreidi, kütuseproove võeti neljast tanklast. Kvaliteetseteks osutus Sar-Bensi Kärla tanklas müüdud bensiin ja suvediislikütus, korras oli ka Saare Kütuse Roomassaare tanklas müüdud bensiin, nõuetele ei vastanud aga samas müüdud suvediislikütus.

Nõuetele mittevastavaks tunnistati AS-i Vanco Valjala tanklast võetud bensiin ja diislikütus ning NB Tanklate Kuressaare tanklas müüdud kütused.

Koidu Allvee ütles, et kehva kvaliteediga kütuse müümise eest trahvis tarbijakaitse tanklate omanikke kokku 50 000 krooniga. “Suuremad firmad Sar-Bens ja Saare Kütus, kellel on mitu tanklat, said 10 000 krooni, väiksemad said natuke vähem,” lausus Allvee.

Tema sõnul pole tarbijakaitse tänavu veel ühestki tanklast kütuseproove võtnud, kuna tarbijad pole selleks nende poole pöördunud.
 
  Andres Sepp Meie Maa 13-02-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Unikaalsed Kingitused igaks sündmuseks
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3549 Veebimajutus: www.eq.ee