Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linnavalitsus ajab läbinähtamatut kaadripoliitikat (23)  
  Kuressaare reformierakondlik linnavalitsus kasutab järjest enam läbinähtamatut personalipoliitikat, kus uusi töötajaid võetakse tööle ilma konkursita, mittesoovitavatest aga vabanetakse struktuurimuudatuse ettekäändel kopsakate lahkumishüvituste hinnaga.

Linnavalitsuse osakondade töö ümberkorraldamisele viidates on linnavolikogu otsuse alusel jaanuarist vabastatud töölt ehitusjärelvalveinsener Viljar Kesküla ja sotsiaalteenuste peaspetsialist Aina Teivas.

Kui Teivas lahkus pärast hüvituse maksmise osas kokkuleppele jõudmist vabatahtlikult, siis Keskülale tuli koondamisteade halva üllatusena. Kahe inimese koondamine läks linna maksumaksjale maksma 153 996 krooni.

Kesküla ei soovinud oma koondamise tagamaid valgustada. Meie Maale on viidatud, et sarnaselt Tootjate Liidu ettevõtlusvaenulikuma ametniku tiitli pälvinud kolleeg Kaarel Kasemetsale maavalitsusest muutus ka Kesküla ehitusjärelvalve küsimustes “lubamatult” tülikaks.

Rohkesti kuulujutte ja õigustatud küsimusi on aga tekitanud sotsiaalosakonna toimetulekutoetuse arvestaja ametikoha asendamine sotsiaaltoetuste ja -teenuste spetsialisti ametinimetusega. Selle nn struktuurimuudatuse tulemusel kaotab töö toimetulekutoetuste arvestaja Juta Pärn, uuel ametipostil hakkab ilma igasuguse konkursita tööle Monika Lember.

Rahanduskomjsoni esimehe lähedane inimene
Meie Maa andmetel on Monika Lember seotud lähedalt linnavolikogu rahanduskomisjoni esimehe Tiit Sarapuuga. Seda tunnistas ka linnapea Jaanus Tamkivi: “On küll, jah, ma tean seda.”
Samas ei näe linnapea Sarapuuga seotud Monika Lemberi töölevõtmises ilma konkursita midagi korruptiivset: “Ei saaks küll öelda, ta pole Sarapuuga ametlikus abielus.”

Tiit Sarapuu ütles Meie Maale, et tal ei ole üldse mingit elukaaslast. “See, kellega ma kuskil suhtlen, on mu eralõbu. Ma tean, et ta [Monika Lember] osales mingil konkursil ja seda, et ta ei võitnud seal.” Sarapuu kinnitas, et ta ei ole avaldanud kellelegi vähimatki survet, et linnavalitsuse valikut Monika Lemberi osas mõjutada.

Üksjagu küsitavusi Monika Lemberi töölevormistamine siiski tekitab. Näiteks kandideeris Monika Lember selle aasta alguses tühjaks jäänud sotsiaalteenuste spetsialisti kohale. 15 kandidaadi seast valis komisjon välja Helle Kahmi, kes oli konkurentidest silmnähtavalt muljetavaldavam.
Mõned tunnid pärast otsuse langetamist Kahmi kasuks tuli Juta Pärna juurde osakonnajuhataja Argo Kirss ning teatas, et seoses ametikohale uute kohustuste lisamisega ootab teda koondamine.

Kolm nädalat hiljem võttiski volikogu vastu otsuse asendada toimetulekutoetuse arvestaja ametikoht sotsiaaltoetuste ja -teenuste spetsialisti ametinimetusega. Koht ise antakse Monika Lemberile, kes õpib Tartu Ülikooli Pärnu kolledzi avatud ülikoolis sotsiaaltöö korralduse eriala.

Sotsiaalosakonna kaadripoliitikat jälgides tundub arusaamatu veel üks seik. Nimelt määrati Aina Teivase lahkumise järel sotsiaalnõuniku ehk siis osakonna juhataja asetäitja kohale kohe-kohe dekreetpuhkusele minev Piret Tenno.
Tekib küsimus, kes hakkab nõuniku kohuseid täitma ja tema kõrgemat palka saama pärast Tenno siirdumist lapsepuhkusele?

Toimetulekutoetuse arvestaja Juta Pärn ütles Meie Maale, et tema koondamise põhjuseks toodi keskhariduse puudumine. 32 aastat Elamute Hoolduses ja neli aastat linnavalitsuses töötanud Pärnale ei ole keegi varem tema hariduslünki meelde tuletanud. “See on ebaaus mäng,” leidis Pärn, kes töötab linnavalitsuses 9. märtsini.

Samal ajal kui Monika Lemberi tööletulekut kinnitas linnapea Jaanus Tamkivi ning seda teadsid sotsiaalosakonna töötajad, püüdis isamaaliitlasest sotsiaalosakonna juhataja Argo Kirss oma uue alluva isikut veel esmaspäeval varjata, väites, et otsust ei ole veel langetatud.

Konkursse ei korraldata

Kuressaare linnavalitsuse kaadripoliitikas torkab silma ametnike töölevõtmine ilma konkursita.
Lisaks Monika Lemberile on ilma konkursita tööle vormistatud ka linnasekretär Eero Lapp, kes samas nõustab ka Kihelkonna vallavanemat, ja hiljuti linnavalitsuses õigusnõuniku kohale asunud Vilma Kippak. Viimase tõttu kaotab teenistuse linnavalitsust poole kohaga teeninud jurist Ülo Voltri.
 
  AIN LEMBER Meie Maa 07-02-2001  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2856 Veebimajutus: www.eq.ee