Teisipäev, 3. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Taani suursaadik Hiiumaal  
 
   
Taani suursaadik Eestis Kirsten Geelan KÜGi ees. Foto: Kadi Laid
Eile Hiiumaad külastanud Taani suursaadik Eestis Kirsten Geelan kiitis Hiiumaa päikesepaistet ning hariduse heaks tehtud jõupingutusi.

Kaks aastat Eestis elanud saadik külastas saart esmakordselt ning lubas tuleval suvel oma pere Hiiumaad vaatama tuua.

Ajaks, mil Hiiu Lehe ajakirjanikud suursaadikuga jutule said, oli Geelan juba näinud Palade kooli looduskeskust, Kärdla puuetega laste ja noorte päevakeskust ning Hiiumaa noorte teabe- ja nõustamiskeskust.

Palade looduskeskust tutvustasid saadikule kooli direktor Ene Urman ja õpetaja Karin Poola, puuetega laste ja noorte päevakeskust keskuse direktor Katrin Maanas, nõustamiskeskust direktor Margit Kagadze.

Nõustamiskeskuses kohtus suursaadik ka maavanem Hannes Maaseli ja Kärdla linnapea Anton Kaljulaga.

Suursaadik: Meie probleemid on sarnased

Suursaadik märkis, et ka Taani kuningriigi saared puutuvad kokku inimeste saarelt lahkumise probleemiga ning püüavad teha kõik, et nad tasapisi tagasi tulema hakkaks.

“Ma arvan, et probleemid ja väljakutsed on nii Eesti kui Taani saartel suuresti samad ja meile hästi teada. Oleme viimasel kümnel-viieteistkümnel aastal märganud, et Taani saarelistes kogukondades hakkab noorte inimeste osakaal kasvama. Loomulikult survestab see haridusasutusi, kuna inimesed tahavad igal pool, asukohast olenemata saada head haridust,” märkis Geelan.

Kohtumisel Kärdla ühisgümnaasiumi õpilastega tutvustas suursaadik oma tööd, rääkis õppimisvõimalustest Taani kõrgkoolides ning rohketes rahvaülikoolides ning vastas õpilaste küsimustele. Seejärel tegi õppealajuhataja Diana Liivat suursaadikule koolimajas lühikese ekskursiooni ning kinkis kooli mälestusplaadi.

Kes tahaks Taani rahvaülikooli?

Pärastlõunal külastas suursaadik sihtasutust Tuuru ja kohtus selle juhataja Aivi Telvikuga. Tuurus kohtus suursaadik ka Liidi Talumaaga, kes 2002/2003. aastal õppis Taani kuningriigile kuuluval Bornholmi saarel, Bornholmi rahvaülikoolis ehtekunsti. Tookord käis Taanis koolis neli hiidlast ja nüüd otsustati traditsiooni jätkata.

Kes sooviks ennast Taani kuningriigi rohketesse rahvaülikoolidesse täiendama minna, võtku 15 oktoobriks ühendust Aivi Telvikuga.
Kontaktid 4622 800 või info@tuuru.edu.ee.

“Tuurust saate abi kooli valikul ning vajalike dokumentide täitmisel, et minna kasvõi juba tänavu detsembrist Taani õppima. Enesetäiendamiseks on seal rohkesti vabahariduslikke võimalusi: kunst, sport, tervislikud eluviisid, taani keel – andke ainult teada, milline on teie huvi,” kutsus Telvik.

Õhtupoole külastas suursaadik Suuremõisa lossi. Kõrgele külalisele korraldati ekskursioon lossis ning lossiaias. Suursaadik kohtus Suuremõisa tehnikumi õpilaste, õpetajate ja koolijuht Endel Lepisto ja Pühalepa vallajuhi Ants Oravaga.

Suuremõisa noortekeskuses pakkus saadikule kohvi keskuse perenaine Külvi Kummer. Vaemla villaveskis võõrustasid suursaadikut Tiiu ja Jüri Valdma.

Suursaadikut saatsid visiidil Hiiu maavanem Hannes Maasel, Kärdla linnapea Anton Kaljula, maavanema nõunik Reet Kokovkin ja maasekretär Piret Sedrik.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 25-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2549 Veebimajutus: www.eq.ee