Reede, 24. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Enamik värsketest vilistlastest jätkab haridusteed (2)  
  Lõviosa tänavu kevadel Saare maakonnas gümnaasiumi lõpetanud noortest jätkab õpinguid kõrgkoolis. Saaremaa ühisgümnaasiumi 83 vilistlasest astus kõrgkooli 70 ehk 84,3 protsenti. Kevadel 12.c klassi lõpetanud 26 õpilasest õpib kõrgkoolis koguni 25.

SÜGi lõpetanud noorte seas oli menukaim kõrgkool Tartu ülikool, kuhu astus 25 noort. Tallinna tehnikaülikooli valis 20 ja Tallinna ülikooli 14 noort. Eesti maaülikooli tudengeid on SÜGi vilistlaste hulgas kolm, Tartu lennukolledži omasid kaks.

Mainori kõrgkooli, Eesti mereakadeemiasse, Eesti kunstiakadeemiasse, IT kolledžisse, Tallinna majanduskooli ja euroülikooli astunuid on üks.

“Erialade poolest on variatiivsus väga suur,” tõdes SÜGi psühholoog Mia Rand, “erilist kaldumist mingis suunas ei saa täheldada – majandusest disainini ja geenitehnoloogiast juurani.”

Kutsehariduse kasuks otsustas viis SÜGi vilistlast. Tööd eelistas õppimisele neli lõpetanut. Sama palju noori suundus välismaale.

KG lennust ligi kolmveerand kõrgkoolis

Kuressaare gümnaasiumi 29. lennu 169 lõpetanust suundus kõrgkooli 118 noort. Vilistlasi huvitavate erialade valik, nagu SÜGi lõpetanutegi puhul, on lai – kivirestauraatorist proviisorini, politseinikust maastikuarhitektini.

Ka KG vilistlaste seas oli populaarseim kõrgkool Tartu ülikool, kus jätkab õpinguid 27 noort, neist kom Viljandi kultuuriakadeemias ja sama palju õigusinstituudis. Tallinna ülikooli eelistas 24 ning Tallinna tehnikaülikooli 21 noort. Eesti maaülikooli tudengiteks sai 19 vilistlast; Tallinna tehnikakõrgkooli astus 9 ning kunstiakadeemiasse 2 lõpetanut.

Siseakadeemia kasuks otsustas 4, Tartu lennukolledži kasuks 3 ja Audentese rahvusvahelisse ülikooli kasuks 2 vilistlast. EBSi, Eesti mereakadeemiasse, euroülikooli, Tartu tervishoiu kõrgkooli, Mainori kõrgkooli, IT kolledžisse, kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgemasse sõjakooli astus üks KG vilistlane.

Kutsekoolidesse saarel ja mandril

Kuressaare gümnaasiumi andmeil jätkab kuus lõpetanut õpinguid Kuressaare ametikoolis, kaks Tartu kutsehariduskeskuses ning kaks Paikuse politseikoolis. Muraste piirivalvekooli, Georg Otsa nimelisse Tallinna muusikakooli, hotelli- ja turismimajanduse erakooli, Tallinna majanduskooli, Räpina aianduskooli, Viljandi ühendatud kutsehariduskeskusesse, Türi tehnika- ja maamajanduskooli ning Tallinna stiili- ja meigikooli astunuid oli üks.

Seitse noort valis õpingute asemel töö. Koguni üheksa KG lõpetanut suundus aga välismaale – Soome, Prantsusmaale, Itaaliasse, USAsse, Kanadasse, Austraaliasse. Kaks noormeest läksid Soome ehitajaks, kaks neidu aga tegutsevad Pariisis lapsehoidjana ja õpivad prantsuse keele kursustel.

Üks KG vilistlane täiendab end kursustel, üks on kodune. Kaks noormeest otsustasid minna aga aega teenima. “Kõigi vilistlaste andmeid meil kahjuks ei ole,” tõdes Maidu Varik.

Piirivalvesse tööle

Orissaare gümnaasiumi 58. lennu 33 lõpetanust läks tööle 8, ülejäänud otsustasid edasi õppida. “Pilt on ikka väga kirju,” ütles kooli õppealajuhataja Signe Söömer vilistlasi huvitavate erialade kohta.

“Meil oli esimene lend, kes lõpetas riigiametniku eriala ning kolm õpilast läks kohe piirivalvesse tööle.” Söömeri andmeil suundus kaks endist õpilast ka sisekaitse akadeemiasse maksunduse ja tolli erialale.

Tallinna ülikoolist valisid OG vilistlased näiteks humanitaarteadused, soome filoloogia, haldus- ja ärikorralduse, haldusjuhtimise. TTÜ-sse mindi õppima geotehnoloogiat, maastikuarhitektuuri ja majandusarvestust, Eesti mereakadeemiasse tüürimehe ametit ning Tallinna pedagoogilisse seminari noorsootööd. Kaks endist õpilast astus Mainori kõrgkooli ärijuhtimise erialale. Tallinna majanduskooli erialadest huvitas noori personalitöö (2 õpilast) ja sekretäriõpe, Tallinna tehnikakõrgkoolist aga autotehnika (3 õpilast).

Kuressaare ametikooli pakutavast meelitasid noori ehitaja (2 õpilast), kelneri ja arvutiteeninduse eriala, Tallinna tööstushariduskeskusest autotehnika (2 õpilast), Tallinna teeninduskoolist müügiesindaja eriala ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist turismikorraldus.

Leisi vilistlastest 8 ametikoolis

Leisi keskkooli lõpetanud 20 noorest läks kõrgkooli üheksa. Kaks vilistlast astus sisekaitseakadeemiasse. “Üks meie õpilane on Tartu ülikoolis, üks Tallinna tehnikaülikoolis ja üks maaülikoolis,” rääkis Leisi keskkooli direktor Tõnu Erin. “Peale selle on mindud ka rakenduskõrgkoolidesse.”

Ametikooli valis 8 noort. “Üks läks tööle ja üks kaitseväkke,” lisas Erin. “Kuigi suisa viis kõrgkooli oleksid ta vastu võtnud, otsustas noormees, et käib aega teenimas ära.”
 
  Monika Puutsa Meie Maa 25-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4474 Veebimajutus: www.eq.ee