Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Sõrulased rahulolematud bussiliiklusega (5)  
  Salme koolis õppivate Sõrve laste vanemad ei ole rahul vallavalitsusega, kes pole suutnud korraldada bussitransporti kahe valla vahel nii, et lapsed jõuaksid õigeks ajaks kooli.

Salmelt ligi kolmekümne kilomeetri kauguselt Iidelt Salme kooli käiva õpilase vanaema, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada, ütles Meie Maale, et on vallavalitsuse tegevusetuse üle nördinud.

“Torgust bussiga Salmele kooli käivad lapsed peavad üles ärkama kella viiest, sest poolteist tundi kulub ikka hommikustele asjaajamistele, ja lähevad kella 6.30 bussi peale,” jutustas Sõrve elanik. “Praegu saab veel jalgrattaga kodust bussi peale sõita, kuid mis talvel saab?”

Pealegi pole varasest ärkamisest tema sõnul kuigi palju kasu, sest buss jõuab Salmele pool tundi enne kaheksat, mil algavad tunnid, ja lapsed peavad selle aja täitmiseks tegevust otsima.

Olukord laheneks, kui bussifirma nihutaks 10–15 minutit ettepoole Iidelt praegu hommikul 7.30 väljuva bussi, mis jõuaks siis kaheksaks Salmele.

“Torgus löödi kool laiali, kuid keegi ei mõelnud selle peale, kuidas elu edasi läheb,” märkis sõrulane.

Ka Salme koolijuht Marika Pütsep läks Sõrve bussitranspordi probleemidest rääkides väga põlema. Ta ütles, et ehkki Torgu valla bussitranspordi korraldamine pole üldse Salme kooli ega vallavalitsuse probleem, tegelesid nad sellega suvel siiski üsna tõsiselt.

“Vaatasime iga Torgu lapse kohta eraldi läbi, kuidas ta saaks kõige paremini Salmele ja koostasime graafikumuudatuste ettepanekud,” märkis Marika Pütsep. “Ma saan Sõrve lastevanematest täiesti aru, kuid ma ei saa aru Torgu valla asjaajamistest. Segadus on totaalne.”

Tema sõnul tuli tänavu lisaks juba varem Torgust käinud kaheksale lapsele Salme põhikooli juurde 11 last, kellest küll kõik ei sõida bussiga.

“Mis ma siis oskan lastele ja vanematele soovitada? Ei saa ju öelda, et tulge hilisema bussiga ja ärge esimesse tundi minge,” rääkis Salme koolijuht.

Torgu vallavanem Laine Pärn rääkis, et Torgu vallavalitsus tegi bussifirmale Go Bus taotluse tõsta bussi väljumise aega veerand tunni võrra ettepoole tegelikult juba 3. juulil, mil kooliaasta alguseni oli veel kaks kuud aega ja ümberkorraldused pidanuks jõudma tehtud. Paraku pole Go Bus valla palvele vastu tulnud.

“Kui nägin eelmisel nädalal Go Busi juhti Margus Männikut, ütles ta, et see muudatus on plaanis koos teiste liinivõrgu optimeerimise käigus tehtavate graafikumuudatustega,” jutustas Laine Pärn.
 
  Andres Sepp Meie Maa 18-09-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3080 Veebimajutus: www.eq.ee