Kolmapäev, 17. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Paadimatkajad on venelastega hädas (1)  
  Andres ja Heiki Hanso on oma V-Kindluse nimelise paadiga jõudnud Poolasse ja sealt läbi Kaliningradi oblasti sõitmine on tekitanud tõsiseid probleeme. Inglismaa, Prantsusmaa, Belgia, Holland, Saksamaa ja Poola on kõik Euroopa Liidu riigid ja mingeid viisasid polnud vaja, nüüd nõuab Venemaa meestelt transiitviisasid, mille ajamine võtab palju aega, samas ei garanteeri veel sellest riigist edukat läbisõitu.

“Meie põrkasime nüüd oma retke jooksul tõsise probleemi otsa. Oleme kõvasti sõitnud ja võidelnud merega, mis on kohati sõbralik ja kohati jube vaenulik ning nüüd oleme Poolas Gdynjas, Gdanski lähedal. Oleme sügavas mures Kaliningradi oblasti pärast. Meil pole transiitviisat ja oleme Tallinna Merepäästekeskusega telefonitsi mitu päeva asja ajanud. Nemad on aidanud meil venelastega kontakte luua, kuid ei inglise ega vene keeles pole meil õnnestunud venelastega kokkulepet saavutada,” rääkis vanem Hanso.

Otsus jätkamise suhtes tehakse täna

Nüüd kaaluvad mehed retke jätkamist kahe variandi vahel. Kas otsida Gdanskist mõni laev, mille pardal oma 3,95 meetri pikkuse paadiga sõita Klaipedasse või teha pikem ring, minna sisemerre ja sõita sealt Neringa jõeni Leedus. Sealt edasi läbi Kaunase, seega jääks Venemaa-osa hoopis vahele.

“Venelased esitavad meile tohutult palju igasuguseid bürokraatlikke nõudmisi. Nende täitmisel võib meil õnneks minna, samas võivad nad meid ka päevade viisi kinni hoida. Pole välistatud, et riikidevaheliste välisministeeriumide tasemel tuleks meil siis asja lahendada. Meile kõige lähem konsulaarpunkt on Gdanskis, sinna on siit mitukümmend kilomeetrit. Nüüd on paar päeva tormi ja esmaspäeval teeme otsuse ära, kuidas jätkame.”

Poolakad aitavad igati

“Täiesti uskumatu on see, et mida viletsamaks läheb elujärg, seda südamlikumad on inimesed. Eranditult kõik poolakad, keda oleme kohanud selle pika tee jooksul, on meie suhtes vastutulelikud olnud. Nagu täna, sain hommikul vihma ja üks jahtklubi mees tuli ja pakkus, et pane oma asjad kuivama garaaži alla ja ta lülitab meile sauna sisse. Nüüd me siis mõnuleme saunas,” rääkis Andres eile pärastlõunal.

41. päeva on mehed teel olnud ja selle aja jooksul said nad eile esimest korda sauna.

Raha ja aeg on kõige probleemsemad

Üle-eelmises Saarte Suvenädalas kutsusid harukordsel paadiretkel osalejad majanduslikult kindlustatud kaasmaalasi üles toetama nende kavandatust suuremate kulutustega ettevõtmise lõpunisõitmist toetama. Seni on Hiiumaa naised, line-tantsu eestvedaja Kaie Segeri eestvedamisel, kogunud kokku 999 krooni ja kandnud selle Andres Hanso pangakontole. Meestel on sellest tükk abi olnud.

“Teine asi, mis peale surub, on aeg. Nüüd lubab pikaajaline ilmaprognoos paariks päevaks 8-9 palli tuult, mis meie väikese paadikese jaoks on ikka väga karm. Siit Klaipedasse mööda merd, kust suured laevad sõidavad, on 120 meremiili. Seni oleme headel päevadel, kui lainetus pole seganud, läbinud 100 kilomeetrit päevas, kuid ööseks väikese laevukesega merele jääda oleks liig. Nii-et oleme probleemi ees, oleme varemgi probleemide ees olnud, kuid seni neist kõigist kuidagimoodi üle saanud,” julgustas Andres Hanso nii ennast kui pöidlahoidjaid.

Siinkohal toome Andres Hanso kontonumbri, see on 1105789801. Kui keegi leiab, et suudab aidata paadiretkel osalejaid, siis nende abi võib ükskord saada ka vastuabi.
 
  Veljo Kuivjõgi Meie Maa 27-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Saaremaal pandi vastuolulise metsavenna hukkumiskohta rist
» Torgu kuningriik Saaremaal valis endale uue kuninga.
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2265 Veebimajutus: www.eq.ee