Pühapäev, 5. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Hiiumaa supluskohtadest ja -veest (1)  
 
   
Augusti alguse soe ilm tõi Kärdla ranna inimesi täis. Foto: Harda Roosna
Kesksuvi on alles nüüd, augustis kätte jõudnud ja inimesed naudivad täie rinnaga rannamõnusid. Mõnelt poolt tuleb juba teateid sinivetikatest.

Milline on suplusvee kvaliteet ja supluskohtade olukord Hiiumaal?

Vastab Pärnu tervisekaitsetalituse Hiiumaa osakonna juhataja Aino Kerde.

Meie suplusveed on väga head: kõik meie talituse ning valdade ja Kärdla linna poolt võetud suplusvee proovid on vastanud nõuetele ja olnud kvaliteedijärjestuse paremas, mitte halvemas otsas. Ka sinivetikate osas on praegu kõik korras.

Paraku peame arvestama, et kui ilmade soojenedes täheldatakse nende vohamist Hiiumaa läheduses, võivad need levima hakata ja jõuda ka meie supluskohtadesse. Igal juhul tuleks olla tähelepanelik ja sinivetikate avastamisel ka meid sellest teavitada.

Ise me puhtfüüsiliselt kõiki meie randu pidevalt jälgida ei saa, kuid nii omavalitsused kui ka tervisekaitse hoiavad suplusveel silma peal nö mikrobioloogiliselt, tehes vastavaid analüüse ja seda vähemalt seitse-kaheksa korda suplushooaja jooksul.

Kuidas on lood supluskohtade heakorraga?

See on natuke pikem ja ka veidi tõsisem jutt. Ma võtan lähiajal telefoniühenduse vähemalt kahe vallaga ja räägin supluskohtades nähtud puudustest.

Seadusandlikult ei esitata supluskohtadele küll muid nõudeid peale suplusvee kvaliteedi, kuid supluskoha kasutajad on samasugused puhkajad kui supelrandades puhkajad ning elementaarsed hüved peaksid ka neile tagatud olema. Pean sellega silmas prügikaste või -urne, riietuskabiine, kuivkäimlaid ja adru koristamist rannast. Prügi peaks olema õigeaegselt ära viidud, käimla puhas ja rand riisutud.

Seekordsel kontrollkäigul, mis toimus 6. augustil, oli kahjuks mitmes kohas prügi, üks rand paksult muda täis ja üks käimla kasutamiskõlbmatu. Üldiselt võiks igas supluskohas olla ka riietuskabiine rohkem kui üks.

Loodetavasti lisatakse valmivasse supelrandade määrusesse ka elementaarsed nõuded supluskohtade kohta ning siis on nii randade omanikel kui ka järelevalve tegijatel kergem üksmeelele jõuda. Vahel on probleemiks ka olukord, kus maa kuulub riigile, kuid supluskoht on valla territooriumil. Kes siis mida peab tegema ja kellelt mida nõuda?
 
  Küsitles HARDA ROOSNA Hiiu Leht 10-08-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4478 Veebimajutus: www.eq.ee