Neljapäev, 7. juuli Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Sõit märjukese järele maksis aasta vangistust (4)  
  Kuressaare kohtumaja mõistis eile aastaks vangi purjuspäi märjukesele lisa hankima sõitnud roolijoodiku, kellel enda sõnul pole kunagi juhiluba olnudki.

Kohus tunnistas kokkuleppemenetluse korras tänavu 40-aastaseks saava Vello Heinsalu süüdi nii purjuspäi auto juhtimises kui ka varasemalt täitmisele pööratud kohtuotsusega süüteo eest mõistetud karistuse täitmisest kõrvalehoidumises ja karistas meest kokku aastase reaalse vangistusega. Kohtusaalist kõndis mees esialgu välja vaba mehena, kuid hiljemalt paari nädala pärast peab ta ise ilmuma kutse peale vanglasse karistust kandma. Kui Heinsalu seda ei tee, otsib politsei ta üles ja viib käed raudus kohale.

“Pangu parem tööle, riigi toidu peal niisama vahtida pole ka õige,” rääkis Vello Heinsalu. “Istud oma aja ära, tutvud vanglas seltskonnaga. Pärast on palju hullem, sest õpid uue triki ära, kuidas riiki lohku tõmmata,” ütles Heinsalu. “Narkodiilerid lastakse vabadusse, aga minusugused pannakse kinni,” ei saanud mees oma karistusest õiget sotti.

Mõjuks ilma rahata töö

Lisaks vanglasse minekule tuleb Heinsalul tasuda teise astme kuriteo toime panemise eest riigile 5400 krooni sundraha ning 1439 krooni advokaadikulusid. Kohus võttis temalt kaheks aastaks ära ka mootorsõiduki juhtimise õiguse. “Mis mõttega ma maksan raha, kui minu käest ei ole nagunii midagi võtta? Kui sundkorras ilma rahata tööle pandaks, vat see mõjuks. Näeksin rahast vaid und,” arvas mees.

Vello Heinsalu juhtis 23. mail Kuressaare-Võhma-Panga tee 16. kilomeetril keskmises alkoholijoobes ja ilma juhtimisõiguseta sõiduautot Opel Vectra. Mees puhus alkomeetrisse näidu 1,2 mg väljahingatava õhu liitri kohta, mis teeb umbes 2,4 promilli.

2005. aasta oktoobris jäi ta purjuspäi sama autot juhtides politseile vahele Kuressaares Tolli tänaval. Sama aasta novembris mõistis kohus Heinsalule selle teo eest pooleaastase vangistuse tingimisi 18-kuulise katseajaga. Nagu mees ise ütles, jäi tal uuesti purjuspäi autoroolist tabamisel tingimisi karistuse kandmise lõppemisest puudu vaid üks nädal. “Sõitsin õemehe autoga poodi joogi järele,” rääkis Vello Heinsalu. Autojuhilube pole tal enda sõnul kunagi olnudki. “Olen elu aeg tehnikaga tegelenud. Traktori load mul olid, aga need aegusid ära,” ütles Heinsalu.

Juhtimisõigus erineb juhiloast

Ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu sõnul ei oma juhtimisõiguse olemasolul tähtsust, kas juhiluba on olemas või mitte. Nii näiteks tuleb politseipraktikas ette olukordi, mil autojuht juhiloa koju unustanud. “Samuti ei anna juhiluba veel õigust juhtimiseks. Esineb ka juhtumeid, mil juhtimisõigus ära võetud, aga juhiluba kätte jäänud. Politsei saab registrist vaadata, kas juhil on juhtimisõigus või mitte,” lausus Maripuu.

Tänavu on Saaremaal kriminaalkorras kohtust läbi käinud ligi 30 roolijoodikut, neist kolmele mõistis kohus reaalse vangistuse. Möödunud aastal karistas Kuressaare kohtumaja purjuspäi auto juhtimise eest kokku 59 roolijoodikut, neist kuuele mõistis reaalse vanglakaristuse. Vangi mõistetutest pidi kõige pikemaks ajaks trellide taha minema Ralf Lõhmus, keda kohus karistas kahe ja poole aasta pikkuse vangistusega. Prokuratuuri poolt kohtu alla antud purjuspäi roolikeerajatest 26 said tingimisi vanglakaristuse ja 27-l tuli rahatrahvi tõttu kõvasti kukrut kergendada.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 27-07-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2018 Veebimajutus: www.eq.ee