Laupäev, 13. august Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kohalike tegevusgruppide probleemid  
 
   
Hiidlaste koostöökogu juhataja Hillar Eller. Foto: Harda Roosna
Aprilli lõpus toimus Viljandimaal Kaarli rahvamajas kohalike Leader tegevusgruppide foorum. Kohal oli üle 20 esindaja kogu vabariigist, teiste hulgas ka hiidlaste koostöökogu juhataja Hillar Eller.

Foorumil, mille viis läbi Leader programmi infokeskus, arutati kohalike tegevusgruppide tegevuskavade elluviimist ja nende käigus esile kerkinud probleeme. Nimetatud tegevuskava realiseerimise tulemusel peakski valmima kohaliku elu edendamise kokkulepped ehk nn Leader-strateegiad.

Selgus, et rahastamisotsuse hilinemine paari kuu võrra ja taotletust 40-50% võrra väiksem rahastus on kohalikud tegevusgrupid pannud keerulisse olukorda. Pea pooled foorumist osavõtnutest ei ole veel tegevustega täies mahus alustanud, kuna alles otsitakse lahendusi projekti eelfinantseerimiseks.

Nimelt ei maksa PRIA raha tegevuste elluviimiseks ette, vaid tegelike kulutuste teostamise järgi kord kvartalis tagantjärele. Ka on juhtimiskulude viimine miinimumini mitmel pool takistanud projektijuhi leidmist ja töölevõtmist.

Hiidlaste koostöökogu lahendas probleemi pangast laenu võtmisega ning tänu sellele on saare kõigis omavalitsustes läbi viidud ajurünnakud, alustatud uuringutega ning järgmisest nädalast avab Tuuru majas uksed Leader infopunkt. Hiiumaal on projektijuhiks allakirjutanu, st Hillar Eller ning projektijuhi assistendiks Ly Kaups.

Samuti puudub ministeeriumi poolt lubatud juhendmaterjal strateegiale esitatavate nõuete kohta. Veel on korraldamata tegevusgruppide juhtkondade koolitus finantsaruannetele esitatavate nõuete kohta. Põllumajandusministeeriumist on lahkunud ainuke Leader-programmi asjatundja Ave Bremse. Maikuust suletakse maaelu instituudi juures asuv Leader-programmi infobüroo.

See ei ole kaugeltki ammendav loetelu probleemidest, mis foorumil kajastamist leidsid. Foorumil otsustati pöörduda kirjaga põllumajandusministri ja PRIA juhtkonna poole, et koos eelpooltoodud probleemidele lahendusi leida. Ülar Loolaid tegi ettekande Leedu eeskujust Leader-programmi rakendamisel.

Arutati, kuidas korraldada tegevusgrupi poolt algatatud protsesside jälgimist ja arhiivimaterjalide kogumist, sildfinantseerimise korraldamist ja muid küsimusi.

Olgugi, et probleeme on palju, lahkusid osalejad foorumilt optimistlikult ja otsustasid koguneda lähiajal uuesti. Leiti, et just niisugune infovahetus on osapooltele igati kasulik ja aitab samm-sammult protsessiga edasi minna.
 
  HILLAR ELLER Hiiu Leht 08-05-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 634 Veebimajutus: www.eq.ee