Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Leisi elanikud ei soovi tanklat keset alevikku (21)  
  Kuigi ankeetküsitluse põhjal toetas enamik kohalikke elanikke bensiinitankla rajamist keset Leisi alevikku, muudab selle seisukoha vastupidiseks vallale saadetud ligi 40 alevlase pöördumine.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul laekus esmaspäevaks vallale kokku 131 täidetud ankeeti, neist Leisi alevikust oli vastanuid 53 ja väljastpoolt 78. Alevlastest toetas tankla keset Leisi alevikku ehitamist 38 ning ei toetanud 13 elanikku. Väljaspool alevikku elavate inimeste hulgas oli tankla aleviku tsentrisse rajamise vastu vaid 15 vastanut.

Tänapäeva nõuetele vastava tankla poolt nägi ohtu keskkonnale ja inimestele 21 ning ei näinud 106 küsitletut. 65 vastanut nõustus üksnes tankla rajamisega alevikku. 58 arvas, et bensiinijaam võiks olla koos müügipunkti ja bussiootekojaga.

Pöördumine kallutas kaalukausi

Küsitlusest ajendatuna edastasid kohalikud elanikud esmaspäeval õpetajate initsiatiivil Leisi vallavalitsusele pöördumise, millele 39 allakirjutanut on vastu tankla ehitamisele Leisi alevikku ja näevad bensiinijaama parema meelega aleviku äärealal või väljaspool seda. Kui kirjale allakirjutanud küsitlusele juurde lisada, kaldub kaalukauss nende Leisi aleviku elanike poolele, kes ei soovi, et tankla ehitataks keset alevikku. Vaid paar-kolm pöördumisele allakirjutanut olid väljastpoolt alevikku.

“Nüüd peab arvestama seda seisukohta ja püüdma rajada tankla aleviku keskpaigast kaugemale, kuid siis võib kütusefirmade huvi ära kaduda,” arutles Mõtlep.

Nagu Raekoja plats

“Aleviku keskele tankla ehitamine oleks Leisi valla elanikele sama, kui tahetaks Tallinna Raekoja platsile bensiinijaama teha,” rääkis Leisi vallas elav Gilleke Kopamees, kes oli üks pöördumisele allakirjutanutest. “See on ju meie keskväljak ja vanaaegne laadaplats, me ei taha siia tanklat,” protesteeris Kopamees.

Pöördujad pakkusid tankla asukohana välja Angla või Karja küla. Kui kütusefirma tanklat väljapoole alevikku tõesti ehitada ei soovi, võiks elanike arvates bensiinijaama asukohaks valida aleviku serva Kuressaare maantee ääres. “Küllap ikka leitaks võimalus sinna maad osta või rentida,” lausus Kopamees.

Kõik ei ole veel vastanud

Ainus koht, kuhu AS Olerex tanklat rajada soovib, asub otse keset Leisi alevit, parkla ja Pikse poe vahel. Vallavalitsus soostuks alustama detailplaneeringu menetlemist alevi keskel üksnes tingimusel, kui tanklaga liidetaks müügipunkt ja uus bussiootekoda. Samuti peaks sinna jääma parkimiskohti bussidele ja autodele.

“Kuna me ei ole leidnud kedagi, kes müügipunktist huvitatud oleks, kipub see ära jääma,” selgitas vallavanem Ludvik Mõtlep. Vallavanema sõnul pöördus Leisi vald tankla rajamise asjus lisaks Olerexile ka Lukoili, Neste, Saare Kütuse ja GT Oil Estonia poole. Peale Olerexi ei ole vald ülejäänutelt veel vastust saanud. “Ootame ka teiste arvamuse ära ja kaalume võimalikke variante volikogus,” sõnas vallavanem.

Leisi valla ja Põhja-Saaremaa ainus tankla Karja külas sulges uksed eelmise aasta sügisel. Ka vallavanema arvates võisid tanklale kehtestatud euronõuded investeeringutele alla jääda.

Tasub ainult alevikku

Alates Karja tankla sulgemisest Leisi vallaga läbirääkimisi pidanud AS Olerex turundusjuhi Antti Moppeli sõnul ei ole maapiirkonnas, kus kütusekäive väike, eraldiseisva tankla ehitamine ja opereerimine majanduslikult otstarbekas.

“Seda näitab nii Karja bensiinijaama sulgemine kui ka Olerexi Leisi tankla likvideerimine 2004. aastal. Elujõulise tankla rajamiseks tuleb otsida teisi lahendusi,” ütles Moppel. Leisi puhul oleks Moppeli arvates üheks võimaluseks rajada tankla koos kaupluse ja bussijaamaga, millele võiks lisada veel teisigi valla rahvale vajalikke teenuseid, nagu näiteks pangaautomaat. “Sellist kombineeritud teenindusjaama on aga mõtet rajada ainult Leisi aleviku keskele,” lausus Moppel.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 14-03-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3203 Veebimajutus: www.eq.ee