Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Vallavanem Marju Lõbus ristis opositsiooni “stiilseks viisikuks” (13)  
  Muutunud jõujoontega Kihelkonna volikogu arutab märtsikuu istungil vallavanem Marju Lõbusa umbusaldamist, mille ajendiks on osaliselt vallalehes avaldatud iroonilises toonis arvamusartikkel.

Kihelkonna vallavolikokku kuulub üheksa inimest ja Marju Lõbusa juhitav vallavalitsus on alates kohalike omavalitsuste valimistest 2005. aasta sügisel võimul püsinud viie voliniku toel.

Eelviimasel volikogu istungil 12. veebruaril tekkis aga volikogu ja vallavalitsuse tulise eelarvevaidluse tagajärjel murrang ning volikogu senine juht Karl Teär pani pärast istungit ameti maha. Marju Lõbus nimetas seda paadivahetamiseks ja “Kallase klanni” ülejooksmiseks.

Uueks juhiks Reinsoo

Jõujoonte muutudes tuli volikogu selle nädala teisipäeval uuesti kokku, valis esimeheks seni opositsiooni kuulunud kirikuõpetaja Rene Reinsoo ja esitas umbusaldusavalduse Marju Lõbusa ametist tagandamiseks. Järgmine korraline volikogu istung on planeeritud 12. märtsiks. Siis tuleb päevakorda ka umbusaldamise arutamine.

Marju Lõbus ise ütles eelmisel nädalal Meie Maale, et ei kavatse tagasi astuda, sest leiab, et on vallarahvalt mandaadi saanud, neile lubadused andnud ja oma arust valda edukalt juhtinud.

Lõbusa pere kunagine hea sõber Aivar Kallas ja tema pooldajad selles nii kindlad ei ole. Enne Lõbusat vallavanema ametit pidanud Kallas on Marju Lõbusat ametist kangutanud alates 2003. aasta suvest, kuid kas riigikokku pürgiv mees uuesti vallavanemaks soovib, pole veel teada.

Rene Reinsoo sõnul ei tea ta praegu ka uue vallavanema-kandidaadi nime nimetada. “Olukord on veel niivõrd värske,” põhjendas ta, tuues vallavanema umbusaldamiseks kaks põhjust.

Esiteks rikkus Marju Lõbus umbusaldajate hinnangul eelarvedistsipliini, kui kasutas eelmise aasta eelarves üldplaneeringu koostamiseks mõeldud realt 93 220 krooni hoopis uue rahvamaja eskiisprojekti ja sellega seonduvate tehnovõrkude ja maa-ala geodeetiliste mõõdistuste eest maksmiseks. “Volikogule ei ole eelarvemuudatuste tegemiseks aga ühtegi sellekohast ettepanekut tehtud,” täiendas Reinsoo.

Marju Lõbus ütles Meie Maale, et sellise ettepaneku tegemata jätmine oli näpuviga. “Kui volikogu kinnitas uue rahvamaja asukoha, siis oli tal ka selge, et edasiste tegevuste eest tuleb maksta,” märkis vallavanem.

“Stiilne viisik”

Teiseks toovad umbusaldajad Marju Lõbusa sulest ilmunud kirjatüki veebruarikuu vallalehes Kihelkondlane. Mahlakas kõnepruugis nimetab vallavanem seal opositsiooni mõni aeg tagasi teles jooksnud seriaali järgi “Stiilseks viisikuks”.

Pealkirjade “Ei Abaja tänava tänavavalgustusele!”, “Ei Viki veeprojektile!”, “Ei uuele rahvamajale!” ja “Ei biopuhasti rekonstrueerimisele!” all sarjas Marju Lõbus vallalehes viit volinikku vallavalitsuse projektide pidurdamise eest.

Näiteks soovis vallavanem lehes Kihelkonna asula Abaja ja Kooli tänava kaudu käivatele inimestele: “kukkuge pimedas kraavi, plärtsatage porilompi” ja Hausna inimestele: “valvake edasi pimedatel öödel oma maja ja vara – just seda soovivad teile Aivar Kallas, Karl Teär, Sirje Salong, Rene Reinsoo ja Rein Sepp!”.

Viki rahvale andis vallavanem teada, et vallavalitsus esitas Viki küla veepumpla ja veetrassi jaoks keskkonnainvesteeringute keskusele rahataotluse, kuid volikogu liige Rein Sepp nimetas projekti utoopiliseks ja mõttetuks raharaiskamiseks.

Rene Reinsoo sõnul pole aga Viki veeprojekti küsimus volikogu päevakorras olnudki, rääkimata otsustamisest. “Sama lugu on ka laineid löönud biopuhasti rekonstrueerimisega,” märkis ta. Nimelt süüdistas vallavanem volikogu ka Kihelkonna biopuhasti reoveepumpla rikke kordategemiseks raha mitteandmises, kuid ka seda küsimust polevat 12. veebruaril volikogu istungi päevakorras olnud.

“Istungil jagas vallavanem eelarve arutelu juures laiali äsja saabunud Indrek Jalaka koostatud OÜ Arco Ehituse Saaremaa osakonna hinnapakkumise Kihelkonna aleviku reoveepumpla rekonstrueerimiseks (summas 82 116 krooni),” selgitas Reinsoo. “Info võeti vastu, kuid ei pandud kohe hääletamisele.”

Kokkulepe olemas

Reinsoo sõnul on täiesti alusetu võtta vallalehes sõna pealkirja “Ei biopuhasti rekonstrueerimisele” all, sest tegelikult leppisid volinikud päev pärast 12. veebruaril toimunud volikogu istungit suusõnaliselt kokku, et biopuhasti avarii tuleb kiiresti likvideerida ja sellest anti teada ka vallavanemale.

Üleeile toimunud erakorralisel volikogu istungil lisati avarii likvideerimiseks mõeldud 82 116 krooni 2007. aasta eelarvesse jäätmemajanduse reale.
 
  Andres Sepp Meie Maa 22-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (2)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4208 Veebimajutus: www.eq.ee