Pühapäev, 4. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kas hiidlased saavad tulu Hiiumaa tuultest? (1)  
 
   
Need tulevikuenergia tootjad ei lahenda ühtki Hiiu saare probleemi. Foto: Internet
Viimane aeg on Hiiumaa ja hiidlaste käekäigu eest vastutavatel poliitikutel ja ametnikel kaasa rääkida tuuleparkide rajamisel Hiiumaa rannikule ja rannikumerre selleks, et saarerahvale rajatavatest tuuleparkidest mitte kahju, vaid kasu tõuseks.

Maakondliku arenduskeskuse konsultant Matti Lüsi teadis, et tänapäeva tuulikud pole enam lindudele ohtlikud, kuna pöörlevad nii aeglaselt. Ka on tuulegeneraatorite avatud sõrestikud, kuhu varem linnud end pesitsema asutasid, nüüd kinni ehitatud.

Rohelise erakonna eestkõneleja Marek Strandebrg kinnitas, et kaasaegsed tuulikud ei tekita enam vibratsiooni, mis merest kalad peletaks. Ka lubas ta, et tuulikute teenindamiseks on saarele vaja luua hulgaliselt töökohti. Samas leidub eksperte, kelle arvates tuuleparkidest saarele töökohti loota pole.

Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk arvas, et kõige suurem probleem paistab rajatavate tuuleparkide juures olevatki see, et need tulevikuenergia tootjad ei lahenda ühtki Hiiu saare probleemi, ei töökohtade ega energiavarustuse osas.

Neljapäeval, 22. veebruaril algusega kell 13 tulevad keskuse Tuuru saali Raunistal AS esindajad, et tutvustada järjekordse Hiiumaa tuulepargi rajamise ideed.

Raunistal AS plaanib ehitada tuuleparki ka Ida-Virumaale. Firma omanikud on Ülo ja Guido Pärnits ning Kanada päritolu firma Greta INC. Kuna OÜ Nelja Energia kavatseb tuulepargi rajada Hiiumaa rannikuvette, st riigile kuuluvasse merre, pole nad hiidlaste harimisega vaeva näinud.

Esmaspäeval, 26. veebruaril kell 15 maavalitsuse saalis on nende kavandatava tuulepargi keskkonnamõjude hindamise kava avalikustamine. Ettepanekuid ja vastuväiteid saab kirjalikult esitada kuni reede, 23. veebruarini.

OÜ Nelja Energia soovib Hiiumadala lähistele avameres asuvatele Apollo, Vinkovi, Neupokojevi pankadele ja nende lähistele rajada viis tuuleparki kokku ligi 200 generaatoriga.

Eesti tuuleenergia assotsiatsiooni juht Jaan Tepp on Äripäevale öelnud, et tuuleenergia võimsused on n-ö ära jagatud ning riik kavatseb need limiteerida. Eestis on juba paarkümmend ettevõtet, kes tegelevad tuuleenergeetika arendamisega. Euroopas on tuulikute koguvõimsus kasvanud viimase viieteistkümne aasta jooksul mitu tuhat korda.

Eestis alustati tuulest põhivõrku elektri tootmist alles 1997. aastal, mil biosfääri kaitseala Hiiumaa keskus pani tuulisele Tahkuna rannale püsti esimese tuuliku.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 20-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3426 Veebimajutus: www.eq.ee