Pühapäev, 4. detsember Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Mina tean, keda valida (19)  
  Meedia on täis valimiseelset anonüümset reklaami erakondadest. Liiga võõraks jäävad valijale kandidaadid kui inimesed. Selge, et selline reklaam muutub juba tüütuks ja on pealiskaudne. Paljud ei tahagi valima minna.

Valija ei tea, missugune on mingi kandidaadi iseloom, mõttelaad, arukus, kuidas ta suhtub hiidlastesse, kas hoiab saareelanike või oma erakonna poole. Mina tahan küll valida kandidaati kui inimest, mitte erakonna esindajat, kelle kogutud hääled lähevad tema parteile. Tüütu reklaam ei vii rahvast valima, hoopis kandidaadi senised teod on need, mis kutsuvad inimesi tema poolt hääletama.

Meil Hiiumaal on mees, kes pälvib usaldust, kes kord juba on näidanud end Hiiumaale kasulikuna. Ta ei taha end üleliia reklaamida ja üleliigseid lubadusi anda, kuid on kindel, et saare eripärasuste eest, meie põllumajanduse edendamise ja kalurite huvide eest on ta valmis seisma ka võimukoridorides liikudes. See mees on Tarmo Mänd.

Ta on kasvanud üles Hiiumaal meie silme all. Lapsest peale olnud heatahtlik, südamlik, nutikas ja julge. Ta ei mõtle ainult karjääritegemise ja suure palga peale, kuigi, kes siis neistki ära ütleks. Tean, et ta mõtleb eeskätt hiidlastele. Nüüd võib juba avalikult rääkida sellest, kuidas ta päästis Hiiumaa noormehi Tšernobõlist.

Millegipärast tahtis tollane võim saata Tšernobõli katastroofi tagajärgi likvideerima just kõrgharidusega Eesti poisse ja ka Hiiumaalt taheti värvata poisse surmasuhu saatmiseks. Üks neist oli minu poeg, kellel olid kodus naine ja pooleaastane imik. Tänu tolleaegse Hiiumaa täitevkomitee esimehe Tarmo Männi nutikale vahelesegamisele jäid meie saare noormehed sellest sõidust maha.

Tean, et minu poeg polnud ainuke, kes tookord sellest pääses. Mänd oskas igas olukorras leida õige taktika, vene ametnikke ninapidi vedada. Kui asi oleks siis avalikuks tulnud, oleks ta kaotanud kindlasti mitte ainult ametikoha. Aga et ametis oli oma Hiiumaa mees, kes hoidis hiidlaste poole, siis asi õnnestus. Ei usu, et mõni mujalt tulnud kommunist oleks Hiiu poiste päästmiseks oma ametikoha ja vabadusega riskinud.
 
  EHA REMMELKOOR Hiiu Leht 20-02-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3166 Veebimajutus: www.eq.ee