Laupäev, 10. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kudjape kalmistu detailplaneering on jäänud toppama (4)  
  Mullu oktoobris Kaarma vallavalitsuse algatatud detailplaneeringu menetlemine Kudjape kalmistu laiendamiseks on linnavalitsuses toppama jäänud.

“Tegime linnaga möödunud aastal koostöölepingu, et Kuressaare linn arendab detailplaneeringut ise edasi, kuna põhimaht tuleb linnast,” ütles Kaarma valla ehituse peaspetsialist Peeter Arikas.

“Linn on planeeringu finantseerija ja sisuline koostaja,” kinnitas planeerimise ja ehituse ala abilinnapea Urmas Sepp.

Millises seisus planeeringu menetlus praegu on?

Sepa sõnul pole planeering algatamisest kaugemale jõudnud. “Meil ei ole veel kindlat partnerit ja ma ei oska kindlasti öelda ka tähtaega,” lausus abimeer. “Üks arhitektibüroo on huvi tundnud, Toomas Paaver (endine linnaarhitekt – toim) nendega rääkis, aga pärast tema äraminekut pole mul nende isikutega kontakti olnud. Kuna ma pole veel selle teemaga tegelenud, ei oska ma selle kohta praegu midagi öelda.”

Vähemalt 50 aastaks

Kaarma vallavalitsus algatas Kudjape kalmistu laiendamise detailplaneeringu mullu 23. oktoobril ligi 72 ha suuruse ala kohta.

Koostatav planeering peab määrama kalmistu laienduse võimalused perspektiiviga vähemalt 50 aastaks ning arvestades olemasoleva vajadusega (150 matust aastas).

Kuna planeering hõlmab ka riigile, EELK Kuressaare Laurentiuse kogudusele ja eraomanikele kuuluvaid maid kalmistu naabruses, on planeerimislahenduses võimalikud maadevahetused. Reformimata riigimaad on planeeringusse kaasatud ligi 29 hektarit.

“Linnaga ühises detailplaneeringus taotleb Kaarma vallavalitsus jätkuvalt vaba riigimaad surnuaia alla juurde,” ütles Peeter Arikas.

Planeeringu koostamisel tuleb arvestada kalmistu laiendamisega kaasneda võiva olulise keskkonnamõjuga, sealhulgas Natura 2000 võrgustiku alale. Arvestada tuleb ka olemasoleva Tervisepargiga ning jäätmekeskuse laiendamisega.

Samuti peab säilitama kalmistu ajaloolise osa miljöö ja juurdepääsu sellele. Planeering tuleb kooskõlastada muinsuskaitseametiga.

Parklad ja uus tee

Arikase sõnul on peaportaali juurde kavas ehitada “korrektne uus leinamaja”. Planeeringu lähteseisukohtades on öeldud, et kaaluda tuleks ka krematooriumi planeerimist. Parklad aga peaksid asuma vähemalt kahes kohas, arvestades maksimaalse vajadusega, näiteks kalmistupühade ajal.

Kalmistule on kavas rajada uus juurdepääsutee. “Maanteeamet ei aktsepteeri hästi, et kalmistult toimuksid väljasõidud – näiteks, kui leinarong läheb Kuressaare-Kuivastu maanteele,” rääkis Arikas. Tema sõnade kohaselt kulgeks uus tee kalmistuni Marientali teest Mercedese keskuse juurest.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 12-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» PPA sai Saaremaa ja Pärnu mereala kontrollimiseks kaks patrull-laeva
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3613 Veebimajutus: www.eq.ee