Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Raamatute laenutustähtaeg pikenes  
 
   
Kärdla linnaraamatukogu asub kultuurikeskuse hoones. Foto: Enn Sutting
Jaanuarist saab Kärdla linnaraamatukogust raamatuid laenutada nädala võrra pikemaks ajaks. Uus laenutustähtaeg on 21 päeva.

Raamatukogu direktrissi Marika Võsamaa sõnul lähtus teavikute laenutamise tähtaja pikendamine lugejate soovist, et üldine tähtaeg võiks olla pikem. “Kiired lugejad ei kurda. Mõned toovad raamatu tagasi ka nädalaga. Hädas on peamiselt need, kes laenutavad õppekirjandust, mehed või muidu aeglased lugejad,” vahendas direktriss. “21päevast laenutustähtaega praktiseerivad paljud raamatukogud,” teab Võsamaa.

Vastu tulles lugejate soovile ja tuginedes raamatukogu nõukogu ettepanekule esitas linnavalitsus vastava eelnõu Kärdla linnavolikogule. Volikogu arutas seda küsimust 23. novembri istungil ning uus kord hakkas kehtima 1. jaanuarist 2007.

12 volikogulase poolthäälega kinnitati Kärdla linnaraamatukogu põhimääruse lisa “Kärdla linnaraamatukogu kasutamise eeskirja” punkt 4 järgmises redaktsioonis: “Laenutustähtaeg on raamatutel üldjuhul 21 päeva (erandjuhtudel kokkuleppel lugejaga ka enam) ja ajakirjadel 3 päeva. Laenutähtaega saab pikendada Kärdla linnaraamatukogu telefonil.” Raamatukogu kojulaenutuse telefoninumber on 463 2142.

Eelnõu lugemisel volikogus kerkis üles küsimus erandjuhtude kohta. Linnapea Ene Kaups ütles volikogule, et kui tema seda lauset (eeskirja punkt 4 sõnastus – toim) loeb, siis on mõte päris selge. “Üks on laenutamine ja teine on tagastamine. Laenutada võib erandjuhul pikemaks ajaks kui 21 päeva ja see on üks tegevus. Erandjuht on see, kui on hea põhjendus, saab küsida kohe pikemaks ajaks. Pärast võib tulla ette ootamatusi ja siis on vaja pikendada,” selgitas Kaups.

Laenutustähtaja pikendamine sundis paratamatult uurima raamatuvõlglaste hulga kohta. Linnaraamatukogu direktriss Marika Võsamaa vastas ajalehele, et sellega tegeleb igal nädalal raamatukogu laenutaja. “Kellele võimalik, saadetakse e-kiri. Teistele laenutaja helistab ja teatab laenutustähtaja ületamisest,” selgitas ta. “Üldjuhul on inimene lihtsalt unustanud,” tõdes Võsamaa.

Raamatukogu elektronkataloogi http://89.219.4.22/riksweb/ andmetel oli eilse päeva seisuga 72 inimesel laenutatud teavik Kärdla linnaraamatukogule tagastamata. Viivisevõlglaste nimekirjast vaatas vastu 27 inimese nimi.

Tagastamata raamatutelt on raamatukogul õigus küsida viivist 1 kroon päevas alates tagastamistähtaja möödumise teisest nädalast. Iga kuu viimasel reedel saab teavikuid tagastada viivisevabalt.

Linnavalitsuse korraldusega on kehtestatud hind ka kaotatud või rikutud raamatu eest, mis võib küündida sõltuvalt teaviku väärtusest kümnekordse hinnani. Esmakordsel laenutamisel rakendatakse tagatisraha 50 krooni. Linnaraamatukogu tasuliste teenuste hinnad kinnitas Kärdla linnavalitsus 25. oktoobril 2006 (korraldus nr 316).
 
  KADI LAID Hiiu Leht 09-01-2007  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3701 Veebimajutus: www.eq.ee