Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Minister Aab: Kuressaare haiglat ei sunnita valveringe kaotama (1)  
  Üleile Kuressaare haiglat külastanud sotsiaalminister Jaak Aab kinnitas Meie Maale, et kavas ei ole kaotada Kuressaare haigla ööpäevaseid valveringe vältimatu abi andmiseks.

“Ühegi haigla suhtes ei ole plaanis valveringe vähendada, vaid anda haiglajuhtidele valveringide suhtes vabamad käed,” ütles Jaak Aab. Tema sõnul puudutab see muudatus haiglaliikide nõuetes just väiksema, alla 40 000 elanikuga teeninduspiirkonna haiglaid. “Ei nõuta nelja arsti valves olekut, vaid kirjutatakse ette teatud reageerimiskiirus, mis erakorralise abi andmise juures peab olema. Möönan, et Kuressaare haiglal on oma saareline eripära, mida peaks arvestama.”

Erisus seadusesse

Kuressaare haigla juhataja Viktor Sarapuu, ravijuht Reet Tuisk ning haigla nõukogu liige, maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Madis Allik leiavad, et vajadus ööpäevaseks valveringiks peaks olema haiglaliikide nõuetes Kuressaare haigla puhul erisusena sisse kirjutatud. “Nii, nagu Hiiumaa haigla puhul,” ütles Sarapuu.

“Kindlasti arutame seda spetsialistide ja hinnakomisjoniga, kus on kõik huvigrupid esindatud,” lausus Aab. “Kui seda aga Hiiumaa puhul on tehtud, ei näe ma põhjust, miks seda ei peaks tegema ka Kuressaare haigla puhul.”

Vastupidiselt Kuressaare haigla juhi Viktor Sarapuu kartusele, et valveringi-kohustuse kaotamise ning valvete koduseks muutmisega võib kaduda nende haigekassa-poolne rahastamine, teatas Aab eile: “Rahavoogu ei ole kavas vähendada.”

Seda, et raha jääb alles, on Meie Maale kinnitanud ka sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik.

“Iga kohtumine on samm edasi,” leidis Sarapuu pärast jutuajamist ministriga. “Mida rohkem rääkida, seda selgemaks asi saab. Usun, et minister mõistis asja olemust paremini.”

Valved jätkuvad

Sarapuu sõnul jätkuvad ööpäevaringsed nelja arstiga valved Kuressaare haiglas nii tuleval aastal kui edaspidi. “Muutus võib tekkida ainult siis, kui selle katteks ei ole raha. Praegu võitleme selle eest, et need oleksid ka rahaliselt kaetud.”

Sotsiaalministri 2004. aasta määruse “Haiglaliikide nõuded” järgi peab üldhaiglas ööpäevaringselt töötama vähemalt neli erialaspetsialisti: erakorralise meditsiini arst või erakorralise meditsiini täiendusõppe läbinud arst, sisemeditsiini eriala arst, üldkirurg, günekoloog-akušöör.

Viktor Sarapuu sõnul tagab nelja erialaarstiga valvering Kuressaare haiglas selle, et arstiabi on õigeaegne ja kvaliteetne.
 
  Monika Puutsa Meie Maa 14-12-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (2)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4034 Veebimajutus: www.eq.ee