Teisipäev, 3. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Praamid jätsid ka Tartu bussi sadamasse ootama  
  Nädal tagasi jätsid parvlaevad lisaks Kuivastus oodanud Kuressaare-Tallinn liinibussile Virtsust peale võtmata Tartu-Kuressaare liinibussi, mis samuti tund aega hilines. Saaremaa Laevakompanii sõnul jõudis buss praamile saamiseks liialt hilja sadamasse.

Tuli takso järele tellida

Reisija Jaan Õispuu sõnul jõudis AS Sebe Tartu-Kuressaare liinil sõitev buss 21. juulil Virtsu sadamasse kell 13:44. Buss pidanuks pääsema kell 14 väljuvale praamile, kuid Õlletoobri tõttu vabagraafiku alusel liikunud Regula väljus sadamast kell 13:53 ja jättis bussi koos reisijatega sadama kaile maha. Samuti toimis kolm minutit hiljem väljunud Harilaid.

“Millegipärast sõitsid kõik Virtsu-Kuivastu vahel liikunud neli praami puntras, mistõttu Tartu buss pääses Virtsus praamile alles kell 15:05. Samapalju hilines buss Saaremaal kõikides peatustes,” vahendas Jaan Õispuu Meie Maale läbielatut.

Hilinemise tõttu ei jõudnud paljud inimesed Orissaarest väljunud kohalikele bussidele, mistõttu tuli neile Jaan Õispuu sõnul autod vastu kutsuda või rahakotti taksosõidu jaoks kergendada.

Buss jõudis sadamasse hilja

Regula kapteni Ain Pulga sõnul jõudis veerand tundi enne laeva väljumist sadamasse jõudnud buss kohale liiga hilja. “Eeskirjade järgi peavad bussid olema sadamas hiljemalt 20 minutit enne laeva väljumisaega. Eriti oluline on see vabagraafiku juures, kus laeva laadimine on eriti operatiivne protsess,” ütles Pulk, kelle sõnul on kell 13:44 sadamasse jõudmine kell 14 väljuvale reisile saamiseks juba hilinemine. “Kuna buss ei olnud oma hilinemisest teatanud, olid Harilaid ja Regula selleks ajaks juba täis laaditud. Vastasel korral oleks buss kindlasti peale saanud,” rääkis Pulk.

Pulga sõnul ei saanud tol päeval rääkida ka mingist puntrast, kuna laevad väljusid vähemalt 10-minutiliste vahedega. “Tegu oli täiesti normaalse olukorraga,” ütles Pulk, kelle sõnul on paratamatu, et erineva kiirusega liikuvad laevad võivad mingil hetkel ka koos sadamasse sattuda. “Kui hakkaksime liikuma kõige aeglasema parvlaeva järgi, ei oleks jällegi mõtet üldse kiiremat vabagraafikut rakendada. Selleks, et saaksime parvlaev Viirest merel mööduda, on Regula sunnitud mingil ajal koos Viirega ühes sadamas olema,” rääkis Regula kapten.

Laev laaditakse kiiresti

Kapteni sõnul saab vabagraafikus sõitmise korral laev laaditud võimalikult kiiresti, muidu ei oleks mõtet vabagraafiku süsteemi rakendada. “Aega võidame just laadimisprotsessi kiirendamisega, mitte sõiduga. Oleme siiski vabagraafikus sõites tavaliselt bussid ära oodanud, kui on teada, et nad on kohe-kohe jõudmas,” rääkis kapten, kelle sõnul on laevad sageli väljunud ka ettenähtust hiljem, et hilinenud bussid peale võtta.

Kapten osutas, et vabagraafikuga sõites on samas paratamatu, et keegi võib ka kannatada. “Kui täistunni paiku juhtub väljuma väike laev, võib tõenaoliselt jääda maha ka broneeringuga sõidukeid. Broneeringuga sõidukid paigutatakse seejärel järgmisele väljuvale laevale,” ütles Pulk. Saaremaa Laevakompanii liinidirektori Tiit Kruuse sõnul nii ka seekord toimiti ja liialt hilja sadamasse jõudnud buss paigutati eeskirjade järgi toimides järgmisele väljuvale laevale.

Kaebusi ei ole esitatud

AS Sebe juhatuse esimehe Riivo Seppari sõnul tegi bussiettevõte seoses bussi praamilt mahajätmisega Saaremaa Laevakompaniile järelepärimise, kuid vastust sellele ei ole veel saanud.

Liinibussi reisijatest ei ole keegi bussiettevõttele kaebust esitanud. “Ilmselt Saaremaa vahet sõitjad arvestavad, et tegemist on mereriigiga,” oletas bussiettevõtte juht. Seppari sõnul taolised hilinemised reeglina bussifirma juhatuseni ei jõua, kui just mingit skandaali pole. “Kui bussijuht hilineb ja ta peab kohe edasi sõitma teisel liinil, siis saadetakse välja teine buss koos juhiga,” rääkis Seppar, kelle sõnul lahendatakse tavaliselt juhtumid dispetšeri ja bussijuhi vahel.

Viimane intsident reisisadamas leidis aset 21. juulil, mil Kuressaare-Tallinn marsruudil sõitev liinibuss pidi Kuivastu sadamas tund aega ootama, kuna sadamasse jõudes ei olnud seal ühtegi parvlaeva ning vahepeal saabunud Harilaid sõitis pärast autode ja reisijate mahalaadimist tühjalt minema. Siis põhjendas Saaremaa Laevakompanii seda meeskonna hooletusest johtunud eksitusega.
 
  Ahto Jakson Meie Maa 29-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2527 Veebimajutus: www.eq.ee