Pühapäev, 5. veebruar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Saarlane käis sõudepaadiga mereretkel (4)  
  Eelmise nädala laupäeval alustas saarlane Heiko Kull Roomassaare sadamast väikese sõudepaadiga paadiretke mööda Saaremaa mererannikut. Tugevast vastutuulest ja üle pea käivatest lainetest hoolimata randus mees üleeile varahommikul Orissaare külje all.

Lapsepõlve unistuse täitumine

Täna ilusale ilmale ja soodsale tuulele sujus merereisi esimene pool väga ladusalt. Planeeritust isegi varem jõudis Heiko enda esimesse puhkepaika Väike-Rootsi poolsaarel, kuhu sõbrad olid teda kosutavad toidu ja heade sõnadega turgutama tulnud. Heiko sõnul andis talle terve retke jooksul tohutult energiat just teadmine, kui väga lähedased inimesed tema ettevõtmist toetavad ja temast hoolivad.

Väike-Rootsist edasi kulges ränduri tee taas üksinduses. “Laine aina loksus ja mina aina aerutasin ja aerutasin, ükskõik kas oli öö või päev,” räägib Heiko pikast meresõidust. Kui mees tundis, et ramm hakkab otsa saama ja väikest puhkust oleks vaja, sõudis ta kaldani ja jättis paadi seisma. Kõige pikema peatuse tegi Heiko Luhina neemel Saareküla lastekodus, kus ta külastas oma vanu sõpru ja tuttavaid lapsepõlve ajast.

Seal samas kodulähedastes vetes tegi Heiko teoks ka oma ammuse lapsepõlveunistuse. “Olin väikesest poisikesest peale iga päev vaadanud kaldalt ühte eemal asuvat laidu ja alati mõtlesin, et kunagi käin ma seal kaugel saarel ära,” räägib Heiko muheledes ühe oma lapsepõlvesoovi täitumisest.

Lained lõid üle pea

Väikese puukoorekest meenutava aerupaadiga merel olemine oli paras katsumus nii paadile kui sõudjale. Vahepeal oli Heiko sõnul tuul koguni nii tugev, et laine kasvaks suuremaks kui paat ja tema ise. “Vett tuli ikka päris palju paadist välja kühveldada,” ütleb ta, kuid lisab, et mingit otsest hirmu see temas ei tekitanud.

Pärast ohtliku olukorraga edukalt toime tulemist ja unistustelaiul käimist hakkas Heiko jaoks paadiretke kõige raskem ja kurnavam osa, sest sealt alates teekonna lõpuni tuli tal võidelda külma vastutuulega, mis püüdis niipea, kui mees hetkeks aerud seisma jättis, paati kaugele merele triivida. “Kõik lihased valutasid, selg oli kange ja vaim oli juba täiesti läbi,” räägib Heiko oma öisest vastutuules sõudmisest.

Just sellistel hetkedel käis ka mehe peast kõige rohkem loobumismõtteid läbi. “Viskasin aerud käest ja panin ennast lihtsalt paadi põhja pikali,” räägib Heiko oma heitlustest. Aga kuna väljas oli pime, siis ei saanud keegi talle ka järgi tulla ja ainsaks võimaluseks oligi viimane jõud kokku võtta ja edasi aerutada, sest vastasel juhul oleks tuul paadi lihtsalt kaugele merele viinud.

Aeg endasse vaatamiseks

Ränkraskes füüsilises ja vaimses katsumuses sai Heiko energiat ilusast ümbrusest. “Poolkuu paistis taevas ja Virtsu tuled särasid kaugele merele,” räägib ta soojadest hetkedest, mis talle jõudu juurde andsid. Mees tundis ennast kui tsivilisatsioonist ära lõigatuna, sest kõik mured ja linnamelu näisid nii kauge ja tähtsusetuna. “Väga hea oli lihtsalt elu üle järele mõelda ja iseendas selgusele jõuda,” ütleb Heiko ja arvab, et eneseotsinguil inimestele on sellised katsumused ja enda proovilepanek väga edasiviivad.

Orissaare külje alla jõudis Heiko üleeile varahommikul kell kuus. See oli nii õnnis ja vaba tunne, kui nägin lõpuks Väikse väina silda paistmas,” räägib Heiko, kirjeldamatu rahulolu silmis. Mehe käed on küll marraskil, nahk põlenud ja lihased valusad, kuid ta on siiralt õnnelik ja rahul sellise endasse vaatamise kogemusega.
 
  Kristiina Kruuse Meie Maa 22-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Saaremaal oli esimene lisaõppekogunemisele kutsutu kohal paarikümne minutiga (4)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3578 Veebimajutus: www.eq.ee