Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Sambafestival võitles vihmaga (1)  
 
   
Foto: saarlane.ee
Reedel toimus seitsmes Kuressaare Sambafestival. Kuigi seekord oli sambatantsijaid palju vähem kui varasemal aastal ja kohalolnuid kimbutas vihm, oli sambafestival siiski päiksekiireks eilses päevas.

Tagasihoidlikud pealtvaatajad

Keskpäeval tibutas õrnalt vihma ja postkontori ette oli kogunenud rahvast. Eks ikka Kuressaare Spordihoone poolt saabuvaid tantsijaid vaatama. Üks 30ndates mees ootas oma sõnul ilusaid tibisid, algkooliealised lapsed aga lootsid kirevaid kostüüme näha ja tempokat muusikat kuulda. Nurga tagant piilusid hetkelist tööluusi tegevad ehitajapoisid.

Varsti paistiski vilkuritega politseiauto ja kõlaritest kostus kaasakiskuvat muusikat. Tõsi, ühe auto peal oleva generaator korraks tõrkus muusikat mängimast. Siiski jätkasid selle auto peal tantsinud neiud sambarütmides liikumist.

Raekoja ees esinesid tantsijad pikemalt ja publikutki tiriti lambadat tantsima. Pealtvaatajad jälgisid toimuvat küll hoolega, ent enamasti ilma suurema entusiasmita. Autodel tantsivad sambatüdrukud ergutasid vaatajaid kaasa elama, kuid tundus, et kuressaarlased eelistavad pigem omaette nohistades toimuvat jälgida kui ise tantsukeerises kaasa lüüa.

Tantsijaid vähem

Kui eelmisel aastal osales tantsulaagris üle kahesaja noore, siis sel aastal oli laagrilisi vähem kui sada. Näiteks mandrilt oli sel aastal kohal vaid Rakvere esteetika- ja tantsukool, eelmisel aastal oli mandrilt rohkem truppe.

Sambafestivali projektijuht Renate Pihl nentis, et tantsijate vähesuse põhjuseks võis olla asjaolude kokkusattumine: “Ma arvan, et selle aasta plaanid olid paljudel varem ära tehtud ja need plaanid olid lihtsalt sel aastal teistpidi.”

Tema sõnul on iga aastaga rohkem aga nn üksiküritajaid, kes kusagile tantsutruppi ei kuulugi. Seda peab Pihl positiivseks märgiks sellest, et iga aastaga leiab enam lapsi tee tantsu juurde ning on suur lootus, et nad hakkavad sellega ka hiljem tegelema.

“See ei olegi kohalemeelitamise koht. See on ikka nii, et inimene ise tahab, tuleb, tantsib,” rääkis Pihl.

Plaan B

Renate Pihl jäi Sambafestivaliga rahule, vaid ilma kallal võiks nuriseda: “Ilmataat ei olnud kahjuks meie poolt sel aastal. Aga nagu näha, siis see tantsijaid eriti ei heidutanud.”

Korraldajatel oli mõeldud ka plaani B peale ehk mis saab siis, kui ilm alt veab. Vihma tõttu toimus eilne sambakontsert sanatoorium Rüütli esise platsi asemel Kuressaare Spordihoones. Kuressaare linna peal turiste sõidutav susla aitas inimesi hädast välja ja terve suslatäis sambahuvilisi pääses spordihoonesse kuivalt. Ülejäänud kõndisid spordihoone poole, vihmavarjud käes. “Kurb on see, kui mõne inimeseni ei jõudnud see informatsioon, et me Spordihoonesse läksime,” märkis Pihl.

Tuleval aastal on loota järgmist Sambafestivali. Pihl ei taha täpsete plaanide kohta kaarte veel avada: “Kindlasti on plaanis midagi muuta. Konkreetsemaid plaane on vara vist veel öelda.” Sambafestival jätkub aga kindlasti, tuues killukese Brasiilia hõngu saarlaste südamesse.
 
  Merje Pors Meie Maa 15-07-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (2)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4201 Veebimajutus: www.eq.ee