Pühapäev, 26. märts Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Marientali, Niidu elanikud: lennuraja pikendamine ei tohi halvendada meie elu (10)  
  Kuigi Kuressaare linnavalitsus ootas lennujaama lennuraja pikenduse keskkonnamõju strateegilise hindamise tarvis esmaspäevaks kõigi huviliste küsimusi, märkusi ja ettepanekuid, saabus linnavalitsusse vaid üks sellekohane kiri.

29 Kuressaare elaniku volitatud esindaja Ants Kuningas põhjendas ettepanekute ja seisukohtade kirjalikult esitamist sellega, et enamus elanikke ei saa töökohustuste tõttu arutelust osa võtta. Kuressaare linnavalitsus aga jättis elanike taotluse arutelu algusaja muutmise kohta rahuldamata.

Lendavad madalamalt

Esmaspäeval kell 15 toimus Kuressaare raekojas keskkonnamõju strateegilise hindamise programmi avalik arutelu. Koos asjasse puutuvate ametkondade (linnavalitsuse, Tallinna Lennujaama, Kuressaare Lennujaama, Lennuameti, detailplaneeringut koostava Sweco Eesti jt) esindajatega võttis sellest osa veerandsada inimest.

Muu hulgas küsiti arutelul, kui madalalt tohib lennuk lennata üle lennujaama lähedusse jäävate majade.

“Praeguse, 1500 meetri pikkuse lennuraja puhul ei tohi õhusõiduk lennata üle majade madalamalt kui 84 meetri kõrguselt,” vastas Aleksander Dintšenko, Lennuameti lennuväljade vaneminspektor. “2000 meetri pikkuse raja puhul ei tohi lennata üle madalamalt kui 73,5 meetrit.”

Arutelul luges ehituse ja planeerimise ala abilinnapea Urmas Sepp ette ka õigusabibüroo A. Kuningas ja Partnerid juhataja Ants Kuninga saadetud kirja. “Anname kirja edasi eksperdile ja arendajale ning koostame põhjalikud vastused,” lubas Sepp.

Kirjas teatab Kuningas, et ettepaneku esitanud elanikud on lennuvälja kaasajastamise poolt, kuid taotlevad detailplaneeringus kõigi alternatiivvariantide hoolikat kaalumist ja kõigile reeglitele vastavat keskkonnamõjude hindamist.

Ekspert ei sobi

Samuti teavitatakse linnavalitsust “elanike põhjendatud kartusest lennuvälja lennuraja pikendamise tagajärgede suhtes, mille tõttu on oluline ja hädavajalik viia KSH läbi kõiki asjaolusid hoolikalt arvestades”.

“Oleme seisukohal, et KSH peab arvestama eelkõige lennuraja pikendamisest tulenevaid mõjutusi naaberkinnistutele,” kirjutab Kuningas.

Ta tõdeb, et programmi eelnõusse ei ole kaasatud elanike 3. märtsi ettepanekud, sealhulgas ei ole sinna märgitud kavatsust kaardistada lennuvälja laiendamise mõjutusi muule mõjutatavale äri- ja elutegevusele.

Samuti ei kajastavat eelnõu lendude arvu kasvu mõju hindamise kavatsust Kuressaare elukeskkonnale, sh vastavust Kuressaare tervisestrateegiale aastani 2010.

Kuningas seab elanike esindajana kahtluse alla valitud eksperdi kompetentsuse ja objektiivsuse, nõudes eksperdi väljavahetamist.
 
  MM / Meie Maa 07-06-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3319 Veebimajutus: www.eq.ee