Neljapäev, 20. jaanuar Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Täna kell 03:20
Temperatuur: 1.7°C
Õhurõhk: 740.2 mmHg
Õhuniiskus: 95 %
Tuule kiirus: 7.5 m/s
Vaata täpsemalt >
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  2005 – HTÜ parim aasta (2)  
  Mullu oli parim aasta - nii ütles Hiiumaa Tarbijate Ühistu nõukogu esimees Mati Nurs eelmisel laupäeval ühistu volinike koosolekul 2005. aasta majandusaasta aruande esitamisel.

Tulemuslikku aastat kinnitas pearaamatupidaja Alla Lemkova konkreetsete arvudega. Kaubanduse käive oli 113 942 788 krooni, kasv eelmise aastaga võrreldes 15%. Kasum 3 269 276 krooni. Sellist puhast tulu pole varem saadud. Kuid nagu juba piirkondlikel koosolekutel öeldi, andis kasumile kõva lisa vanade kaubaladude ja nende juurde kuuluva maa müük.

HTÜ juhataja Agu Kohari lisas siia veel ühe meeldiva uudise: esmakordselt lõpetati I kvartal kasumiga. Kui raha saadakse, siis on võimalik ka kulutusi teha. Läinud aastal tehti investeeringuid 3 355 519 krooni eest ja peamiselt kaupluste olukorra parandamiseks. Üle poole mainitud summast, 1,9 miljonit krooni, läks Kärdla Konsumi renoveerimiseks.

Osteti ka teine rändpood, nagu volinike eelmise aasta koosolekul kavandati. Uus rändkauplus on maarahva hulgas hea vastuvõtu leidnud. Eriti seetõttu, et sellel on järelhaagis panditaara vastuvõtmiseks. Taolist taara kogumise moodust kui esimest Eestis on tunnustanud ka keskkonnaministeerium.

Volinike koosolekul aga kujunes põhiliseks arutlusteemaks “Uued investeeringud ja ühistu lähiaastate arengukavas”. Käesoleval aastal on ühistu suurimaks ettevõtmiseks Käina Konsumi ümberehitus, mille tulemusena valmib Hiiumaa suurim toidukauplus. Just praegu on see väga kuum teema, sest kokkuleppel ehitajaga avatakse uus kauplus reedel, 5. mail. Töö jätkub seal veel kõrvalruumides.

Arengukava kohaselt on järgmine suurem ettevõtmine Heltermaa maanteel asuva Hiiu Köögi laiendamine koos Tormi poe renoveerimisega. Ja kolmas mahukam töö, mis lähiaastail ees seisab, on uue kaupluse ehitamine Emmaste keskusesse. Selle vajadust rõhutati ka seekordsel koosolekul.

Hiiu Köögi laiendamist peetakse praegu olulisemaks, kuna tema tooted lähevad tarbijaskonna hulgas hästi ja nendega tahetakse jõuda ka maakauplustesse. Mis veel omatoodangusse puutub, siis leiva kvaliteet on pikemat aega päevakorras olnud. Hiiu Pagarile on nüüd seadmed hangitud, et uut tehnoloogiat rakendada. Nagu volinikele öeldi, hakkab maikuus saama pehmemaid ja parema maitsega leivatooteid.

Kõneldi ka ühistu liikmetest, kelle esindajad volinikud ongi. HTÜ-l on praegu 642 liiget, mis on 4-5 võrra vähem kui aasta tagasi. Vähenemine on toimunud manalasse lahkumise arvel. Ja nagu Agu Kohari lausus, ei ole pärijad end lahkunute asemele liikmeks veel vormistanud (seda võib teha seoses päranduse saamisega). Ühe liikme kohta maksti läinud aastal keskmiselt 833 krooni boonust. Peale ühistu liikmete on ka rohkesti säästukaardi omanikke. Nii maksis HTÜ eelmisel aastal boonust kokku ligi 1,8 miljonit.

Ühistu saatis oma liikmetele postiga koju ETK kuukirja Ostumõnu. Aprillikuust seda enam ei tehta, kuna järsku hakkas Eesti Post selle väljaande kojuviimise eest senise ühe krooni asemel nõudma seitset krooni. Koosolekul tõdeti, et seitsmekordne hinnatõus on ennekuulmatu ja mujal pole seda ette tulnud. Vabandagu post end siis kuidas tahes. Nüüd saavad ühistu liikmed kuukirja oma piirkonna kauplustest.

HTÜ on Hiiumaa suurim tööandja: palgal on 170 töötajat. Keskmine palk küll tõusis läinud aastal 5475 kroonini, kuid nagu koosolekul toonitati, peab palgatõus jätkuma. Veel räägiti ühistu 100 aasta juubelist, mis jõuab kätte tuleval kevadel. Volinike koosolekul kinnitati HTÜ 2005. aasta majandusaruanne ja võeti vastu teised asjakohased otsused.
 
  ENDEL SAAR, HTÜ volinik Hiiu Leht 28-04-2006  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 2491 Veebimajutus: www.eq.ee