Kolmapäev, 4. oktoober Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaares laiendatakse tasulise parkimise ala (2)  
 
   
Nädalavahetusest suureneb Kuressaares tasulise parkimise ala ja sellega seoses paigaldatakse alaga piirnevatele tänavatele ka uued liiklusmärgid.

Sidekontori ja Hansapanga Kuressaare kontori esine oli siiani tasuta parkimise ala, mis jääb kesklinna külje alla. Tasuta parkimise võimalust kasutasid paljud sõidukijuhid, seeläbi muutus keerulisemaks nii postifirma kui panga klientide teenindamine. Autode liikumise kiirendamiseks kõnealustes piirkondades otsustas linnavalitsus oma 12. septembri määrusega senist tasulise parkimise ala laiendada ka Torni tänavale ja Lossi tänava pargipoolsesse otsa.

Uus parkimise kord ei muutnud ära automanike õigust parkimiskellaga parkimisalas kuni 15 minutit tasuta sõidukit parkida. 1. oktoobrist maksab tund tasulist parkimist Kuressaare kesklinnas senise 6 krooni asemel 12 krooni.
AS-i Kuressaare Autobussijaam juhataja Margus Männik ütles, et parkimisala laiendamisega seoses on alates järgmisest nädalast uudne ka parkimisala märgistus. Kui siiani olid kõik tasulise parkimise kohad vastavalt märgistatud, siis eelolevast nädalast paigaldatatkse spetsiaalsed märgid (fotol) parkimisalasse viivatele teedele, kus need märgistavad ala algust või lõppemist.

Uus kord vähendab liiklusmärkide arvu kesklinnas ja ei risusta niigi märkidega ülekoormatud linnapilti, põhjendab linnavalitsus märgistuse muutmist.

Seniste märkidega harjunud juhtidele võib uus märgistus esialgu olla harjumatu, kuna parkimiskohtade märgid võetakse maha. Samuti ei pruugi linna mitte tundev juht parkimisala märke tähele panna. Margus Männiku sõnul joonistatakse kevadel kogu parkimisalas maha ka kõik parkimiskastid ja -jooned, et juhtidel oleks lihtsam oma autole kohta valida.

Parkimisnõuete täitmist kontrollib Kuressaares alates 1. septembrist turvafirma ESS, kes selle õiguse eest maksab Kuressaare Autobussijaamale 100 000 krooni aastas. Kogu parkimisest laekuva tulu saab turvafirma endale, parkimistrahvid kantakse aga linnavalitsuse eriarvele, mida kasutatakse ainult liikluskorraldusega seotud kulude katmiseks.
 
  MEHIS TULK Meie Maa 03-11-2000  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4543 Veebimajutus: www.eq.ee