Neljapäev, 1. juuni Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linnavalitsus hakkab golfi arendama (12)  
 
   
GOLFIENTUSIASTID: AS-i Kuressaare Golf nõukogu esimees Tiit Villig ei välista koostööd linnaga golfiasja ajamisel. Paremal golfientusiast, linnasekretär Eero Lapp. Foto: Irina Mägi
Kuressaare linnavolikogu algatas möödunud nädalal linna äärde rajatava täismõõtmetes golfiväljaku arendusprojekti ning andis linnavalitsusele nõusoleku korraldada investori leidmiseks konkurss.

Konkursi abil hakkab linn otsima investorit, kes suudab rahastada linna omanduses olevate Loode karjamaa maaüksuste detailplaneeringut, et planeerida sinna golfiväljak ja väljakuga külgnevatel maadel kinnisvaraarendusprojektid.

Abilinnapea Urmas Treiel ütles, et linn võttis golfiväljakute rajamisel ohjad enda kätte, kuna ettevõtjate initsiatiivile vaatamata pole senised pingutused vilja kandnud ja kaks aastat on ilma tulemusteta mööda läinud.

“Kuna arenguid polnud näha, siis otsustas linnavalitsus pakkuda välja arendusskeemi, mis võimaldaks väljaku rajada, kusjuures kontroll jääks täielikult linna kätte,” märkis Treiel.

Seni golfiväljakute rajamise projekti vedanud AS Kuressaare Golfil nõukogu esimehe Tiit Villigu sõnul hetkel seisukoht puudub.

“Meil tuleb lähiajal nõukogu kokku ja eks me neid asju arutame, mismoodi need asjad edasi lähevad,” rääkis Villig. Ta lisas, et tõenäoliselt ollakse linnaga koostööks valmis, kuid milline see vorm saab olema, pannakse paika nõukogu koosolekul.

Haldamiseks aktsiaselts

Pärast detailplaneeringu kehtestamist moodustatakse aktsiaselts, milles Kuressaare linn omandab 51 protsenti aktsiatest mitterahalise sissemaksega ning konkursi võitnud investor saab 49 protsenti aktsiatest rahalise sissemaksega. Linna mitterahaliseks sissemakseks on detailplaneeringu käigus moodustatav ja golfiväljakuga piirnev umbes 20 hektari suurune kinnistu, mis läheb arenduspiirkonnaks. Vastavalt detailplaneeringule võivad sinna tulla sanatooriumid, elamukrundid või midagi muud.

Rajatava golfiväljaku umbes 65–75 hektari suurune maa, mis jääb linna omandisse, antakse hiljem arendajale rendile, kohustusega golfiväljak välja ehitada.

Urmas Treieli hinnangul peaks linna poolt pakutavad tingimused olema investoritele soodsad ja peamiste rahastajatena nähakse Eesti kinnisvaraarendajaid, aga samal ajal ei välistata ka Soome, Rootsi või mõne teise riigi investori osalemist.

“Väga suurt huvi on tundnud kohalikud turismiarendajad, sest neile oleks see uus suur turistide voog,” lausus abilinnapea, lisades, et kinnisvaraarendajad näevad omakorda võimalust kasumit teenida.

Huvilised golfiväljaku rajamiseks olemas
“Tundub, et asi liigub kiiresti ja kui ma veel paar päeva tagasi julgesin arvata, et normaalne lahendus oleks, kui partneri leiame hiljemalt järgmise aasta suvel, siis täna julgen arvata, et see on meil olemas juba kevadel,” rääkis abilinnapea lootusrikkalt. “Juba täna on meil käimas konsultatsioonid Soome golfiarhidektidega ja lootus on, et kohe kui kevadel ilmad soojaks lähevad, on võimalik töödega alustada ning 2004. aasta alguses saab esimestel radadel mängida.”

Golfiväljaku rajamine on vajalik ka seetõttu, et Kuressaare kavatseb 2011. aastal võõrustada ülemaailmseid Saarte Mänge, mis eeldab täismõõtmetes golfiväljaku olemasolu.

Golfiprojekti kronoloogia

• 2000. aasta augustis aktsepteerib Kuressaare volikogu golfiväljaku rajamise plaani Põduste jõe piirkonda, võttes vastu taotluse endisaegse linnamaa (jõetaguse ala) tagastamiseks munitsipaalomandisse.

• 2000. aasta novembris kirjutab AS Kuressaare Golf asutamislepingule alla kümme investorit, kes kokku paigutavad ettevõtte aktsiakapitali 970 000 krooni. Asutajad valivad firma juhatuse liikmeteks Meelis Põlda ja Avo Raigi.

• 2001. aasta mais vastuvõetud otsusega antakse volikogu põhimõtteline nõusolek, et AS Kuressaare Golf võib asuda detailplaneeringu koostamist tellima, kehtestades detailplaneeringu esitamise tähtajaks 1. september 2001.

• 2001. aasta augustis leiavad linna maakorralduse ametnikud, et 150 hektari suurune territoorium nõuab pigem üldplaneeringut, seepärast taotleb AS Kuressaare Golf linnalt luba koostada Põduste jõe luha ja Kihelkonna ringtee vahelise ala üldplaneering.

• 2002. aasta veebruaris kavandab AS Kuressaare Golf golfikompleksi üldplaneeringu, mis näeb ette kahe täismõõtmelise golfiväljaku ehitamise.

• 2002. aasta mais süüdistab AS Kuressaare Golf nõukogu firma juhatuse liikmeid Meelis Põldat ja Aavo Raigi ebaseaduslike tehingute sooritamises ja omanike huvide kahjustamises.

• 2002. aasta mais tõrjub AS Kuressaare Golf juhatuse liige Meelis Põlda ettevõtte osanike kahtlused, et ta on firma juhtimisel ületanud oma volitusi ja tekitanud omanikele kahju.
 
  ALVER KIVI Meie Maa 28-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (2)
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4392 Veebimajutus: www.eq.ee