Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Öölaulupeol Kaarma maalinnal osales kuni 700 inimest (2)  
 
   
Nii koorilauljad kui ka kõik laulda armastavad inimesed tunnevad ühislaulmisest rõõmu. Aare Laine
Tähistamaks öölaulupeoga taasiseseisvumispäeva, tuli esmaspäeva õhtul Kaarma maalinnale lähemalt ja kaugemalt umbes 600–700 inimest.

Öölaulupeo korraldaja, Kaarma valla haridus- ja kultuurinõuniku Lea Kuldsepa hinnangul olid mitmed koorid esindatud peaaegu täiskoosseisus.

“Koorilauljaid võis olla saja viiekümne ringis. Kena oli neid vaadata. Enamikul naistest olid üll oma kodukandi rahvariided,” kiitis Kaarma valla kultuurijuht.

Kontserti kui niisugust ei toimunud. Pinkidel istuvaid lauljaid juhatasid Saaremaa dirigendid. Repertuaar oli eelnevalt ajalehes avaldatud ja selle järgi kõik kenasti sujuski. Sumedas suveõhtus kaikusid isamaalised laulud.

Konfereeris ja deklameeris Saaremaa Rahvateatri lavastaja ning raadio Kadi toimetaja Tõnis Kipper.

Öölaulupeole eelnes kontsert Kaarma kirikus. Kolmesajale inimesele musitseerisid organist David Timm Saksamaalt ja kitarrist Tiit Paulus.

“Niipalju publikut pole Kaarma kirikus ammugi olnud. Istekohti kõigile ei jätkunud. Kirikusse tasus tulla. Muusikute etteasted olid suurepärased,” jäi Lea Kuldsepp igati rahule.

Kui laulud olid kõlanud, süüdati linnuse siseõuel hiiglaslik lõke. Vallidel süüdati pisemad tulukesed, nende kaldservadele asetati põlevad küünlad. Linnus helkis, sätendas ja lõõmas nagu tähistaeva peegeldus.

Ühistest laulmistest ammutatakse jõudu igapäevatööks

Võõrustaja rollis oli ka Kaarma valla volikogu esimees Urmas Lehtsalu, kes märkis, et just sellistest ühislaulmistest on eestlased ikka ja alati igapäevatööks jõudu ammutanud.

Sellega oli päri ka Saaremaa Ühendatud Meeskoori president Karli Valt, kes meenutas 14 aasta tagust aega, millal vabaduspüüdlustes moodustati just Saaremaal Eesti Meestelaulu Selts.

“1988. aastal asutati Kuressaare lossi hoovis üleriigilise meeskooride laulupäeva ajal meestelaulu selts. Sealt sai veelgi hoogu SÜM-i tegevus. Mehi käib kooris laulmas 30. Me oleme osalenud kõigil tähtsamatel lauluüritustel, laulnud nii öö- kui päevalaulupidudel. Meie kontsertmatkad ulatuvad üle Euroopa, Põhja Norrast Austriani Viinini. Kõik see on aidanud kaasa meeste silmaringi laiendamisele, ühtsustunde kujunemisele ja olgem ausad, ka helgemate mõtete tekkimisele. Ka aatelisus, mis kipub vahel kaduma, tuleb laulukaare all või ükskõik, kus mujal koos lauldes tagasi,” märkis Karli Valt.

Lea Kuldsepa sõnul sobib Kaarma maalinn niisuguseks lauluürituseks imehästi. “Siin on hästi kompaktne, keegi ei kao kusagile ära, suur siseõu nagu liidaks iseenesest kokkutulnud inimesi. Aasta pärast ootame siia ehk veelgi rohkem rahvast. See pidu pole ju üksnes koorilauljatele. Kõik laulda armastavad ja laulu armastavad inimesed on teretulnud!” kutsus Kuldsepp aasta pärast taas osalema.
 
  Aare Laine Meie Maa 23-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3548 Veebimajutus: www.eq.ee