Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linnavolikogu nõustus maa ostmisega Villigutelt (21)  
  Kuressaare linnavolikogu otsustas eile osta uuele spordikeskusele juurdepääsutee rajamiseks maad perekond Villigutelt, kes loobusid oma esialgsest nõudest, mille kohaselt nõustunuks nad vaid terve kinnistu müügiga.

Abilinnapea Urmas Treiel võttis eile volikogus tagasi esialgu esitatud projekti, mille kohaselt pidanuks spordikeskusele juurdepääsu rajamiseks ostma Reet ja Tiit Villigult terve nende 1682 ruutmeetri suuruse kinnistu 1 050 000 krooni eest.

Seda põhjusel, et linnavalitsusus oli saanud maa ostmiseks kaks soodsamat pakkumist. Ühe esitas eile Hariduse 2 asuva kinnistu omanik, kes pakkus linnale müüa oma maast 520 m2 suurust tükki 200 000 krooniga. Teise pakkumise esitas Reet Villig, kes nõustus müüma oma krundist endise tänava ala 270 000 krooni eest.

“Võrreldes nädalataguse ajaga on meil täna suisa lilleline siutatsioon, sest on kaks alternatiivset pakkumist,” mainis linnavolikogu eest kõneldes abilinnapea Treiel. Ta soovitas volikogul soostuda Villigute krundist osa ostmisega, sest ehkki see on hinnalt kallim, on seal varem tee juba olnud ja tänava uueks väljaehitamiseks kuluks vähem lisaraha.

Volikogu keskfraktsiooni esindaja Laine Tarvis tundis huvi, kuidas 1997. aastal Villigud endise tee endale said ning abilinnapea Urmas Lõhmus selgitas seda. Soojusvõrk teed enam ei vajanud ja kuna selliseid ribasid ei jäetud erastamata ja spordihoonest ega selle juurdepääsuteest polnud siis veel mingit juttu, said Villigud selle ostueesõigusega erastada, rääkis Lõhmus.

Volikogu kinnitust toonane erastamistehing ei vajanud ning linnavalitsuse korralduse punkt 5 maaostueesõigusega erastamiseks 29. juulist 1997 sätestab: “kinnitada krundi nr 307 uueks suuruseks 1682 m2”.

Toonane linnavalitsuse liiga, keskerakondlane Arvo Ader lausus, et ilmselt ei saa toonaseid seadusakte nüüd kuidagi tühistama hakata ning soovitas ostmisega veel viivitada.

“Praegu oleme paremas olukorras kui nädala eest, ehk kahe nädala pärast oleme veel soodsamas,” viitas Ader maa hinna võimalikule allalaskmisele.

Linnapea Jaanus Tamkivi rääkis, et teise variandi, Hariduse 2 puhul võivad tulevikus tekkida planeeringuvaidlused, sest selle krundi juurest lõigatav teeosa jääks otse naabermaja akende alla. Hariduse 6 krundi puhul sellist probleemi pole, lisas Tamkivi.

Häältega üheksa poolt, kolm vastu ja kolm erapooletut otsustas linnavolikogu osta uuele spordikeskuse läbimurde rajamiseks Reet Villigule kuuluva kinnistu jagamisel moodustatav 6,5 meetri laiune ning 44 meetri pikkune kinnistu 270 000 krooni eest.
 
  ANDRES SEPP Meie Maa 23-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3480 Veebimajutus: www.eq.ee