Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kuressaare linnavalitsus kavatseb maksta miljoni Villigute kinnistu eest (24)  
 
   
Rohu ja Vallimaa tänava piirkonnas asuva endise katlamaja territooriumile spordikeskuse ehitamine peaks algama 2003. aastal. Foto: Andres Sepp
Kuressaare linnavalitsus kavatseb astuda pretsedenditu sammu ja osta enam kui miljoni krooni eest eraisikult hoonestusega kinnistu, et rajada osale sellest tulevase spordikeskuse juurdepääsutee.

Vallimaa tänava ääres asuvale endise katlamaja alale rajatavale spordikeskusele lisaks olemasolevale veel ühe juurdepääsutee rajamiseks tegi linn kevadel ostupakkumise nelja kinnistu omanikele. Vaid OÜ Kuressaare Elamute Hooldus endise tegevjuhi Tiit Villigu pere soostus oma kinnistut linnale müüma.

Villigute kinnistu aadressil Hariduse 6 on müügis juba pikemat aega ning ehkki linnavalitsus tahtis osta vaid tee rajamiseks vajalikku osa kinnistust, nõustusid Villigud seda vaid tervikuna müüma.

“Tuleb osta, sest muid valikuid pole,” ütles linnavaranõunik Margo Sooäär. Tema sõnade kohaselt on kinnistu 1700 ruutmeetri suurune ning linnal tuleks selle eest maksta 1 050 000 krooni ehk 617 krooni ruutmeetrist. Läbirääkimiste alguses küsisid omanikud linnalt 1,2 miljonit krooni.

Juhul kui tuleval neljapäeval kokkutulev linnavolikogu linnavalitsusele krundi ostmiseks rohelise tee annab, oleks see Kuressaares esmakordne juhus, kus linn tee rajamiseks kinnistu ostab.

Tee oli olemas

Linnavolikogu opositsiooni esindaja, keskerakondlane Arvo Ader nentis, et linnavalitsus on kinnistut ostes sundolukorras, kuid samas ei poolda opositsioon siiski linnale sellise rahalise lisakohustuse võtmist.

Villigud erastasid Aderi mäletamist mööda oma krundi 1997. aastal. Toona oli kinnistu kõrval Hariduse tänavat katlamaja krundiga ühendanud asfalteeritud tee, mis aga samuti ühel hetkel Villigute omandisse läks. Kuidas tee Villigute krundi osaks sai, ei osanud Tiit Villig eile meenutada. “Ei mäleta seda täpselt, see oli ammu,” lausus ta.

Villigutega kinnistu ostmise asjus läbirääkimisi pidanud linnapea Jaanus Tamkivi ei osanud samuti öelda, kuidas Villigud tee endale said. “Kuidagi nii juhtus, et tee on tänase päev seisuga nende kinnistu piirides ja midagi pole teha, sest omanike riigis on kinnistu püha,” osutas Tamkivi.

Sundvõõrandada ei taha

Linnal oleks võimalus ostmisest pääsemiseks kasutada seadusega lubatud võimalust kinnistu sundvõõrandada. Selline variant pole linnavaranõunik Margo Sooääre hinnangul aga kuigi praktiline, sest kohtuvaidlustega saab sundvõõrandamise protsessi aastatepikkuseks venitada.

Sundvõõrandamine oleks Kuressaares pretsedent, sest siiani on linnavalitsus seda mõne kinnistu puhul vaid teha ähvardanud, et lohakat omanikku oma vara eest hoolitsema panna.

Kuigi tulevase spordihalli juurde pääsesemiseks on Vallimaa tänava poolt korralik tee olemas, Sooääre väitel sellest ei piisa. “Ühe sissepääsuga ei tohi ehitada, see on suisa projekteerimisnormidega keelatud üldkasutatava rajatise puhul, kus käib väga palju rahvast,” mainis ta. “Kasvõi tulekahju puhul peab olema tagavaraväljapääs.”

Tee vajalik koolilastele

Linnapea Tamkivi ütles, et Hariduse tänava poolne sissepääs on esmalt vajalik Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilastele, kes muidu peaksid rajatavasse spordihoonesse pääsemiseks suure ringi tegema.

Kuna linnavalitsus vajab krundist tänavamaaks vaid umbes 350-400 ruutmeetrist tükki, müüakse kinnistu koos hoonestusega hiljem maha. Linnapea hinnangul võiks müügiga tagasi teenida umbes 650 000–700 000 krooni.
 
  ANDRES SEPP Meie Maa 15-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» Kuressaare joogivesi on nüüd puhas (1)
» Kuressaare kraanivesi veel lõplikult kolibakterist puhas ei ole
» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 3916 Veebimajutus: www.eq.ee