Esmaspäev, 29. mai Tee avaleheks |Hakka fänniks!
saarlane.ee
  Kalender
  Kontaktid
  Dokumendid
  Lemmikviited
  Koputaja
  Kasutaja profiil
Uudised
  Saaremaa
  Hiiumaa
  Eesti
  Välismaa
  Uus meedia
  Arhiiv
Kuulutused
Foorum
Kuhu minna?
Mängud
E-kaart
Galerii
Kataloog
I-kaart
Webmail
Naljanurk
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
Toob Saarlase sinuni!
  E-post Parool .Uus kasutaja | Unustasin parooli
 
  | prindi | saada sõbrale | kommentaarid e-postile |  
  Kaks Hansapanga kontorit sulges uksed  
 
   
Viimasel tööpäeval tänas Hansapanga Kõrgessaare kontori töötaja Sirje Reiman oma kliente. HARDA ROOSNA
1.augustist ei tööta enam Hansapanga Kõrgessaare ja Emmaste kontorid. Muudatuste käigus liitis Hansapank Hiiumaa, Saaremaa ja Läänemaa regioonid üheks Lääne regiooniks, Hiiumaalt kadus neli töökohta. Hiiumaa regiooni direktori kohalt lahkus Elmo Harjak. Lääne regiooni direktor on Malle Lehtma, kes elab Haapsalus. Kärdla ja Käina kontorite juhatajaks sai Tiia Liibert, suurkliendi halduriks Hiiumaal jäi Aare-Villu Kattel.

Vaatamata Hansapanga jaepanganduse divisjoni direktori Priit Potisseppa kinnitusele, et kohapeal ei tohi midagi muutuda halvemuse poole, olid hiidlased neljapäeval maavalitsuses peetud Hansapanga infotunnil üsna umbusklikud.

Omar Jõpiselg maavalitsuse majandusarengu osakonnast küsis, miks ei jätka endises ametis Elmo Harjak: “Harjakul on klientide ja kogu süsteemi tundmine, on see kompetents, mis toetaks Aare-Villu Katteli tööd suurkliendi haldurina Hiiumaal. Oluline oleks olnud säilitada kohapeal Elmo teadmised ja oskused ning pigem loobuda mingist autost või mõnest madalama taseme inimesest, kui hakata teistpidi pihta: võtame kõigepealt pea maha ja siis vaatame, et jalad enam-vähem alles jääks.”

Harjak ütles Hiiu Lehele, et talle tehti pakkumine asuda tööle Hiiumaa kontorite juhataja kohale, kuid ta keeldus ametikohast isiklikel põhjustel. Siiski kinnitas Harjak, et soovib kindlasti jääda Hiiumaale.

Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Agu Kohari avaldas pressikonverentsil muret võimaliku laenusaamistingimuste halvenemise pärast ja hindas uue regiooni taseme loomist kunstlikuks ja ebaotstarbekaks. “Meie regiooni juhataja võitles meie laenude eest laenukomiteedes. Selle võitlejarolli puudumine ja isiklike suhete kaugenemine – see on fakt,” ütles Kohari välja mitmete teistegi kartuse.

Potisepp kinnitas, et era- ja ärilaenude saamise võimalused Hiiumaal ei halvene ning Lääne regiooni loomise puhul on tegemist pigem Hansapanga sisemise juhtimisstruktuuri muutusega ning kliendi jaoks ei muutu midagi.

Tootjate Ühenduse esindaja ja Hiiumaa ettevõtja Mati Nurs avaldas arvamust, et Hansapank püüab oma kulutusi vähendada ülesandeid teistele struktuuridele delegeerides: pensionifondide nimekirju otsitagu internetist, sularaha maksku välja Tarbijate Ühistu ning hoiatas samuti, et sellise tendentsi jätkudes võivad kliendid uueks partneriks valida Ühispanga.

Kõrgessaare vallavanem Jaanus Valk avaldas kahtlust, kas Kõrgessaare EDU kauplusel jätkub sularaha, et maksta palgapäeval välja terve kalatehase palkasid. Ta ennustas võimaliku sularahakriisi tekkimist, kuna suuremate ostude tegijad tavaliselt kaupluses sularahas ei maksa ja enne palgapäeva on absoluutne ostupõud – sularaha ei liigu ja siis ühel päeval tullakse suurel hulgal raha välja võtma.

Emmaste abivallavanem Eve Kustala rääkis, et Emmastes tühjendasid paljud pensionärid oma pangaarved ning viisid raha koju kappi hoiule.

Kustala kinnitas, et inimene vajab sularaha kasvõi näiteks perearsti visiidi eest maksmiseks, apteegist ravimite ostmiseks, rändpoest toidu ostmisel või kasvõi naabrimehele heinaniidu eest maksmiseks.

Kohari ütles, et Rändpood on võimalik varustada makseterminaaliga.

Potisepp arvas, et täiendavate lahenduste leidmiseks ja sularaha probleemi lahendamiseks ka ääremaade inimeste jaoks peaks ka Hansapank hakkama tegema koostööd Eesti Postiga.
 
  HARDA ROOSNA Hiiu Leht 02-08-2002  
 
Jaga | FacebookTwitter  |
 
 
Lisa oma kommentaar
Nimi
E-Post
 

 
 
 
  Otsing Saarlasest
Saada meile vihje sündivast uudisest:


Sinu e-post:

5+4= (summa sõnaga)

» veel
  Kas vaktsineerid end, koroonaviiruse vastu?  
  Jah.  
  Ei.  
  Võibolla.  
  Olen juba vaktsineeritud.  
  Tulemus

Soovita hääletust
 
© Deevision Webgraphics Kontakt | Reklaam | Screensaver | Rss | Külastajaid 4159 Veebimajutus: www.eq.ee