www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=9515&kat=2
Mart Helme süüdistab Res Publicat petmises

Hiljuti erakonnast Res Publica lahkunud Eesti endine suursaadik Venemaal Mart Helme süüdistas eile erakonda petmises ja bürokraatias.

Konservatiivide Klubi poliitiline aktiiv liitus erakonnastuva Res Publicaga novembri lõpus, kuid otsustas hiljuti sellest parteist lahkuda. Res Publica kinnitas, et Helme lahkus parteist, kuna tema ja erakonna vaadete vahel oli tõsiseid erimeelsusi.

"Paraku ilmnes kiiresti, et Res Publical puudub poliitiline profiil, ideoloogine selgus ning tegutsev esimees, tooniandvaks on keskkontori bürokraatia ja selle varjus lokkav ideoloogiline relativism, soov meeldida kõigile korraga," põhjendas Helme erakonnast lahkumist.

Mart Helme ja teiste Res Publikast lahkunud Konservatiivide Klubi liikmete sõnul ei täida Res Publica endale võetud ambitsiooni tõsta Eesti poliitika kvaliteeti.

Res Publica pressiesindaja väitel on Helme avaldus tingitud tema isiklikust kibestumisest. "Helme lahkumise põhjuseks olid erinevad vaated," ütles pressiesindaja. "Meile polnud vastuvõetavad tema äärmusrahvuslikud seisukohad ning meie ja tema arusaam erakonnasisesest demokraatiast ei ühtinud," sõnas pressiesindaja.

MM/BNS Meie Maa 16-05-2002