www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=7285&kat=1
Minister kinkis SÜGi õpilasele gloobuse

Saaremaa ühisgümnaasiumi abiturient Kristel Turja pälvis oma uurimistöö “Maismaa teod Kaali kraatri sisenõlval” eest haridusministri tunnustuse ja gloobuse.

Turja uurimistöö valmis tänavu veebruariks ning saavutas võidu vabariiklikul uurimistööde konverentsil 10.–11. klasside arvestuses, mis tagas edasipääsu rahvusvahelisele võistlusele Türgisse.

Möödunud neljapäeval osales Turja koos teiste Eesti edukate haridusministri Tõnis Lukase vastuvõtul Tartus, kus talle kingiti tubli töö eest gloobus.
“Valiti selliseid uurimistöid, mis võiks pakkuda huvi ka teistes riikides,” arvas Turja, keda on teod juba ammu huvitanud: “Juba väiksena kogusime neid koos õega. Uurisime, söötsime…”

Kaali kraatri sisenõlvalt leidis Turja 15 liiki tigusid, kümne 25x25 cm suuruse ruudu peale kokku 145 isendit.

Sel aastal uurib Turja Kaali kandis männikut. “Kuna mu vanaema elab Kaalis, siis on lihtne ja lähedal seal käia,” põhjendas ta.

Kristel Turja bioloogiaõpetaja Inge Vahteri sõnul on SÜGis tublisid looduseuurijaid päris palju ja aastas tuleb keskmiselt kaks-kolm väga head tööd.

“Mõnikord tekib uurimistöö väga lihtsast asjast – Kristel ütles, et on väiksest peale tigudega võidujooksu teinud ja nii see teema tuligi,” meenutab õpetaja.

Ministri vastuvõtule oli kutsutud ka SÜGi lõpetanud ja rahvusvahelisel konkursil osalenud Ingrid Liiv, kes praegu õpib ülikoolis.

SVEA AAVIK Meie Maa 28-11-2001