www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6882&kat=2
Palts ei välista rahaafääri tõttu tagasiastumist

Tallinn linnapea Tõnis Palts viitab võimalusele ise tagasi astuda, kui abilinnapea Leivi Sher rahakantimise süü tõendamisel ametist ei loobu. Palts sõnas Päevalehele, et probleemi lahendamiseks ei kavatse ta peaga vastu seina jooksma hakata.

Linnapea sõnas, et on kompromissitu ega kavatse enda renomeed ohvriks tuua. Palts vihjas võimalusele, et kui rikkumiste tõestamise korral süüdlased ametisse jäävad, loobub ta linnapea
kohast.

Palts nõuab Sheri lahkumist juhul, kui tema süü integratsiooniraha kantimisel tõestamist leiab ning Eestimaa Ühinenud Rahvapartei ise oma erakonna liiget tagasi ei kutsu.

Tõnis Palts ei välista, et raha kõrvale kantimine sai alguse Jüri Mõisa aegsetest poliitilistest kokkulepetest. Linnapea sõnutsi tuleb Mõisa vankrit tuleb edasi vedada ning ta ei saa teha
90 kraadi pööret. Osa tuleb vankri pealt tema sõnutsi maha raputada ja osa peab siis heas mõttes juurde panema.

Väidet, et EÜRP liikmeid tänati formaalseile mittetulundusühingutele toetusrahade jagamisega kolmikliidu toetamise eest, ei osanud Palts kommenteerida.

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon algatas abilinnapea Leivi Sheri suhtes uurimise, et kontrollida, kas abilinnapea suunas linna raha parteikaaslastega seotud firmadele.

Raadio Kuku 30-10-2001