www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=6657&kat=1
Avati Hugo Miti mälestusnäitus

Kuressaare linnuse keldrisaalis avati eile Hugo Miti 75. aasta juubeli puhul mälestusnäitus, millele välja pandud töödest enamus kujutab Saaremaa maastikke.

Kunstniku lese Marje Särme sõnul on näitus mõeldud saarlastele, et nad mäletaksid kunstnikku niisugusena, nagu ta oli. Üleval on mitmed viimasedki tööd 1998. aastast. Miti lemmikpilt kujutab jaanituld Tagarannal – nii nagu külarahvas seda aastakümneid tagasi pidas. “See oli kõige ilusam aastaaeg – kõik tärkab, kõik on värske. Jaaniööl istusime tavaliselt öö läbi rannas,” meenutas Marje Särm.

Olgugi linnainimesed, võeti Mitt ja tema abikaasa Tagarannal kiiresti omaks. “Neil jaanituledel, kus igaüks midagi tegi, öeldi: linnavurled – nemad keedavad kohvi ja teevad võileibu,” meenutas Särme kerge huumoriga.

Kunstnik veetis koos abikaasaga Saaremaal 21 aastat ja enamasti aastast kuus-seitse kuud. Vaid külmematel talvekuudel oli ta ära linnakodus, kus tegi peamiselt graafikat.

Mälestusnäituse lubas ta pärast kunstniku surma 1998. aastal korraldada täpselt 75. sünnipäeval ja nii saigi see eile, 11. oktoobril pidulikult avatud.

SVEA AAVIK Meie Maa 12-10-2001